понеділок, 3 квітня 2017 р.

Французька весна приходить з джазом

Вже чотирнадцять років разом з квітнем в Україні починається цей фестиваль. Він приносить театральні вистави, кінопокази, художні виставки, зустрічі з митцями, концерти. Серед останніх обов’язково буває джаз. І шансон. І музика світу, бо Франція колись володіла багатьма колоніями.
Вже чотирнадцять років разом з квітнем в Україні починається цей фестиваль. Він приносить театральні вистави, кінопокази, художні виставки, зустрічі з митцями, концерти. Серед останніх обов’язково буває джаз. І шансон. І музика світу, бо Франція колись володіла багатьма колоніями. Зазвичай концерти проходять не лише в столиці.
Найбільше Україною поїздить тріо під керівництвом Гійома Лопеза (Guillaume Lopez). 18 квітня буде концерт у Києві, а пізніше, протягом трьох дні поспіль — 20, 21 та 22 квітня — музиканти відвідають Львів, Рівне та Івано-Франківськ. Гурт, до складу якого також входять Камиль Ребо (Camille Raibau) та Сіріль Бротто (Cyrille Brotto) грає вибухову суміш західноєвропейської музики на флейті, волинці, акордеоні, дивному варіанті гітари та інших інструментах.

Benjamin Faugloire Project у Києві, 06.04.2014
А найпершими виступатиме проект Бенжамена Фоглюара (Benjamin Faugloire Project): 4 квітня вони стануть хедлайнерами V Міжнародного джазового фестивалю ім. Д.Темкіна у місті Кременчуці, а вже наступного дня гратимуть у Києві. Тріо, де працюють Дені Франгюльян (Denis Frangulian), Жером Мурьез (Jerôme Mouriez) та, власне, сам Бенжамен Фоглюара (Benjamin Faugloire), виконують впізнаваний сучасний джаз, який часом нагадує рок, а часом — академічну музику.

Richard Galliano у Києві, 05.12.2004
І лише єдиний концерт в Україні дасть квартет найвідомішого сучасного акордеоніста — Рішара Гальяно (Richard Galliano). Маестро цього року вирішив компенсувати довгу відсутність в нас — влітку він виступить на фестивалі Alfa Jazz Fest. Але то буде геть інша програма і зовсім інші музиканти. А 6 квітня в Києві звучатиме програма «New Jazz Musette», і з Рішаром на сцену вийдуть відомі європейські музиканти: Жан-Марі Айкі (Jean-Marie Ecay), Филип Артс (Philippe Aerts), та (увага!) син майстра — Жан-Крістоф Гальяно (Jean-Christophe Galliano).
Тож перший тиждень квітня для київських меломанів та франкофонів буде вельми напружений.Немає коментарів: