понеділок, 3 квітня 2017 р.

Негучний джазовий фестиваль

От і минув черговий затишний фестиваль «Єдність», як завжди — в залі Київського театру оперети з чудовою акустикою і м’якими червоними кріслами. Всупереч традиції, цього року не було жодного біг-бенду або симфонічного чи навіть камерного оркестру. Але були «талісмани фестивалю» — піаніст Володимир Соляник та вокалістка Марія Видренко, яка росте разом з фестивалем.
Як завжди, вдалося витримати різноманітність жанрів. Тут і мейнстрім у виконанні тільки що згаданих Марії та Володимира і їх бенду. Настуного дня два музиканти з цього складу — Володимир Соляник та Марк Токар — зіграли фрі-джаз у тріо з видатним барабанщиком Володимиром Тарасовим. Останній зараз мешкає у Литві. З цієї ж країни були аж два колективи, і їх музику теж можна віднести до мейнстріму — Klaipeda jazz band та Silent Blast quintet. Майже академічно звучали п’єси поляка Кшиштофа Кобилинські (Krzysztof Kobylinski). World music чи авангард (перше, до речі, не виключає друге) виконували польсько-угорське тріо Йоргоса Сколіаса (Jorgos Skolias) та український колектив під керівництвом Олексія Ревенко. Приємно і дуже органічно у складі останнього звучала бандура Валентина Лисенко. А тріо мало геть неординарний склад: тромбон — Бронислав Дужи (Bronislaw Duzy), перкусія — Андраш Деш (Andras Des) і вокал — власне, Йоргос Сколіас (Jorgos Skolias). Гітарний фьюжн угорського тріо перкусіоніста Андраша Деша (Andras Des) завершив фестиваль.

Часом деякі музиканти грали досить потужно, наприклад, обидва литовські бенди. Але загалом фестиваль цього року лишив враження тихої і дуже виваженої події. Він вперто рухається власним, не схожим на чужі зразки курсом. І в нього є кілька важливих чеснот: він презентує дуже цікавих музикантів, він пропонує різноманітну програму і він, кінець кінцем, відбувається регулярно і в той самий час. Нам лишається очікувати наступного.

Фотографії з фестивалю можна передивитись в альбомах соціальних мереж, перший день: Facebook та Google+, та другий день: Facebook та Google+.

Текст та фото —


Немає коментарів: