вівторок, 30 травня 2017 р.

Найцікавіші джазові події червня

Найголовнішою подією не лише червня, а й усього року, безумовно, буде черговий, VII міжнародний джазовий фестиваль Alfa Jazz Fest, що так само проходить у Львові. Він стає ще більшим та довшим: впродовж усіх п’яти днів — з 23 по 27 червня — концерти відбуватимуться не лише на денних, безкоштовних сценах, але й у парку Хмельницького.

І кожен вечір тут виступатимуть справжні зірки міжнародного джазу. Але і сцени біля палу Потоцьких та на площі Ринок не поступатимуться якістю музики — тут гратимуть вже визнані майстри та перспективні колективи, в тому числі — кілька українських гуртів.

А 24 та 25 червня музика лунатиме з чотирьох відкритих майданчиків проекту Street Music by Alfa Jazz, де виступатимуть молоді у не лише українські колективи. До речі, заявки на участь приймаються до 16 червня за посиланням.

Для тих, хто не зможе поїхати на фестиваль, перша нагода втішитись буде надана 22 червня. У Києві, на літній естраді Міського саду (відома як «Мушля» Маріїнського парку) абсолютно безкоштовно виступатиме один з колективів, що поїде далі на Alfa Jazz Fest — французьке джаз-рокове тріо RP3. Другим «афльфафестівським» колективом, що дасть концерт у Києві, буде турецький Ilhan Ersahin’s Istanbul Sessions, бонусом стане виступ київської групи BeTwins.Третя нагода для втіхи складається 29 червня, коли у столичному концерт-холі Caribbean club гратимуть інші учасники фестивалю — музиканти найбільш відомого українського сальса-гурту Dislocados разом з нью-йоркським тромбоністом Джимі Бошем (Jimmy Bosch).

А розпочне червень там таки, у Caribbean club, значно менший, але — традиційний (четвертий) і таки фестиваль: A Capella Fest Kiyv. Першого числа зберуться найкращі акапельні гурти України, які працюють в джазовому та наближених до нього жанрах. Щоправда, цього року фестиваль триватиме тільки один день і конкурсної частини не буде — лише показові виступи. А один з учасників — жіночий вокальний колектив United people — вже 7 червня дасть великий сольний концерт у Київському планетарії.


З туром по Україні проїде тріо нашого співвітчизника Євгена Пугачова, який тепер влаштувався в Берліні. Колектив вже неодноразово виступав в Україні, з Євгеном грають чікагський барабанник Френк Паркер (Frank Parker) та клавішник з Дніпра Михайло Лишенко. Перший концерти відбудеться навіть трохи раніше червня — 31 травня у Харкові. Далі буде Кривий Ріг (1 червня), Дніпро (2 червня), Одеса (3 червня), два концерти в Києві — 4 червня в «Домі „Майстер клас“» та 6 червня у Caribbean club, потім — перерва на десять днів і три концерті на заході країни: у Тернополі (15 червня),  Ужгороді (16 червня), та Львові (17 червня). 

Цього ж дня відбудеться ще два вельми цікавих виступи: черговим концертом проекту «Міжнародний джазовийабонемент» у клубі Bel étage стане великий джем українських музикантів, ядром якого буде квінтет Дмитра Олександрова, і в цей же час у «Бармендиктат» (що знаходиться в приміщенні легендарного арт-клубу «44») виступатиме американо-аргентинське тріо The Kandinsky Effect.


Так само 7 червня пройде перший з трьох концертів Лаури Марті та Вадима Неселовського у супроводі Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». Він відбудеться у Дніпрі, наступні виступи будуть 9 червня у Маріуполі та 11 червня у Львові.

Зазвичай на початку літа підсумковий концерт у Київській філармонії дає найвідоміший український джазовий дитячий колектив — Victor Basiuk Orchestra (колись — Little Band Academy). Цього року це буде 3 червня. На жаль, відновлений минулого року дитячий фестиваль «О’Кєшкін джаз», який проходив наприкінці травня — на початку червня цього року не планується раніше осені.

Вокальний конкурс Jazz Voices Kolo закриватиме конкурсний сезон 2016-2017 років проекту Jazz Kolo. Фінал змагання заплановано на день 12 червня у Львівській консерваторії, того ж вечора в ресторані «Копальня кави» відбудеться великий концерт членів журі та переможців конкурсу. А наступного дня, як завжди, гала-концерт пройде в київському Національному палаці мистецтв «Україна», у малій залі.

На одному з концертів серії Closer Jazz, що відбуваються майже щочетверга, а саме 15 червня виступатиме литовський секстет змішаного жанру — Arina & Veto Bank. Природньо, у арт-центрі Closer.

Кожну середу у «Домі „Майстер клас“» проходять концерти проекту «Тема з варіаціями. Live». Також є багато інших концертів, на великих та малих площадках.Вся афіша джазових подій є на сайті продюсерського центру Jazz in Kiev.Немає коментарів: