вівторок, 1 серпня 2017 р.

Великі джазові події серпня

З одного боку, цей місяць найбільш популярний для відпочинку, тож і великих концертів стає менше, гості з закордону майже не їдуть. А з іншого боку, виступів вітчизняних виконавців на малих та середніх майданчиках стільки ж, як і в липні. Крім того, саме в серпні проходять два традиційні фестивалі: волинський X Art Jazz (до цього року він звався Art Jazz Cooperation) та вже XV Koktebel Jazz Festival. І обидва — одночасно: перший — з 25 по 27 серпня, другий —  з 24 по 27 серпня.

«Джаз Коктебель» давно став подією не лише для джазової аудиторії, а і для всіх поціновувачів сучасної музики: рокової, електронної та інших жанрів. Власне, суто джазова програма ще в часи, коли фестиваль проходив у Криму, стиснулася до розмірів Волошинської сцени. Але вже в минулому році строго джазових колективів стало набагато більше, а цього року це майже чистий (як для Koktebel Jazz Festival) джазовий фестиваль. Навіть сцени мають джазові назви: Nu Jazz Stage та «Джаз и Море». На Сampfire Stage проходитиме фестиваль сучасного мистецтва ARTISHOCK, а на Special Stage виступатимуть ді-джеі. Програма Open Stage ще формується. Наш найвідоміший джазовий акапельний гурт ManSound підготував нову програму, давній друг фестивалю Карл Фрієрсон (Karl Frierson) виступить разом з миколаївським Performans Big Band Володимира Олексієва, постійний ведучий фестивалю Олексій Коган нарешті з’явиться на сцені також в якості музиканта у складі Jazz in Kiev band із своєю програмою «Джазові історії». І навіть суто роковий THMK везе програму «Jazzy». Із артистів з всесвітньою славою необхідно відмітити Джей Джей Йохансона (Jay Jay Johanson), і не треба заганяти його в якісь жанри.

«Арт джаз» від початку проходить паралельно у двох містах: Луцьку та Рівному. Він не має розмаху приморського свята, але вже є рафіновано-джазовим. Крім переважно українських виконавців будуть гості з Білорусі, Польші, Канади, Італіїї та США.

І все ж таки великі артисти виступлять в столиці у серпні: 17 числа у Caribbean Club зіграє квартет відомого американського трубача Тома Харрелла (Tom Harrell). Крім нього до складу групи входять барабанник Адам Круз (Adam Cruz), сакософніст Марк Тернер (Mark Turner) та басист Угонна Окегво (Ugonna Okegwo).

Ще раз наголошуємо, що протягом усього місяця українські джазмени активно виступатимуть у клубах та ресторанах, на дахах і навіть пляжах.

Виставка фотографій Ігоря Петрова з фестивалю Alfa Jazz Fest відкриється ввечері 4 серпня в Києві, в арт-проторі Old Fashioned Bar / 32. На відкритті буде грати квартет Богдана Гуменюка.

Тож слідкуйте за афішею джазових подій на сайті Jazz in Kiev.

Немає коментарів: