четвер, 28 вересня 2017 р.

Найцікавіші джазові події жовтня

На стику вересня і жовтня (концерт в Одесі, на майданчику «Перон №7» відбудеться 30 вересня, у Києві, у Bel étage Concert club — 1 жовтня) пройдуть міні-гастролі вокалістки з Ізраїлю Сіван Арбель (Sivan Arbel), який організує «Міжнародний джазовий абонемет». Наприкінці жовтня — 20-го та 21-го — відбудеться ще два концерти цього проекту але вже з іншим виконавцем: піаністом Джонні О’Нілом (Johnny O’Neal), у Києві та Одесі відповідно, але в Одесі це вже буде зала Філармонії.

Jazz kolo розпочинає новий сезон конкурсів молодих музикантів, він переїжджає зі Львова до Києва. Перший, гітарний конкурс відбудеться 3 жовтня в інституті Р.М.Глієра, а концерт, на якому будуть вручені призи переможцям, традиційно пройде в малій залі палацу «Україна» вже наступного дня.

Не просто на початку місяця, а буквально на початку тижня — в понеділок, 2 жовтня, в концерт-холі Caribbean Club виступить квінтет відомого трубача із США Джеремі Пелта (Jeremy Pelt). Продовжиться проект Star & Orchestra, на якому зірки української поп- та рок-сцени співають джазові стандарти та власні пісні в джазовій обробці у супроводі біг-бенду: 13 жовтня виступатиме Володимир Ткаченко, а 28 жовтня — Оля Діброва. Знову пройде музично-танцювальне шоу «Епоха джазу», на якому гратиме зведений оркестр джазових та рокабільних музикантів. Відновлює роботу 16 жовтня «Джазовий рінг з Денісом Аду», на ньому цього разу змагатимуться наші вокалістки — Карина Мугир та Валерія Кучеренко.

В Ужгороді 12 жовтня, в арт-центрі «Галерея Ілько», та в Одесі 14 жовтня, у «Перон №7», у супроводі тріо Олексія Пєтухова виступить дуже цікава американська співачка Шенда Рул (Chanda Rule). Продовжить свої виступи з українськими музикантами Рей Браун молодший (Ray Brown Jr.) — 16 жовтня від дасть концерт у Харкові, в Театрально-концертному центрі.

На жаль, з ряду причин скасували вже майже традиційний, третій фестиваль альтернативного джазу та імпровізаційної музики Indust, що базується в Запоріжжі. І якимось чарівним чином не вдалося розповсюдити квитки на київський концерт видатного валторніста Аркадія Шилклопера, що мав відбутися в Будинку звукозапису 16 жовтня із симфонічним оркестром та програмою, присвяченою творчості арт-рок гурту Yes. Але 8 жовтня в рамках Дня міста пройде джазовий фестиваль в Умані, проте і тут організатори поводять себе трохи дивно: колективи на афіші та в коментарях не вказані, на запитання вони не відповідають.
23 жовтня в київському арт-просторі Closer сольний концерт дасть піаніст та композитор без меж — норвежець Бугге Вессельтоф (Bugge Wesseltoft).

А завершить жовтень та розпочне листопад великий концертний тур відомої та любимої на Україні японської піаністки Кейко Мацуі у супроводі вітчизняного оркестру Lords of The Sound. Перший концерт відбудеться 28 жовтня у Києві, наступного дня буде концерт у Дніпрі, 31 жовтня буде виступ у Харкові, 2 листопада — в Одесі, 3 листопада — в Миколаєві, 6 листопада — у Львові.

Як і завжди, дуже багато концертів проходитиме на великих та маленьких майданчиках країни, де гратимуть українські та закордонні виконавці. Слідкуйте за джазовою афішею, вона є на сайті продюсерського центру Jazz in Kiev.

Немає коментарів: