пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

Найцікавіші джазові події вересня

Два основні осінні джазові фестивалі відбудуться в четвертий уік-енд вересня: вінницький Vinnytsia Jazzfest та одеський Odessa JazzFest. Перший існує вже трохи більше, ніж двадцять років, другий — трохи менше двадцяти. Не треба сердитись, бо доводиться обирати поміж них, що організатори, як то часто буває, не змогли домовитись, і цікаві джазові події накладаються. Все відбувається рівно навпаки: вони давно домовились і плідно співпрацюють.

Бо привезти закордонних артистів легше не на один концерт в країні, а на кілька, тож програми цих фестивалів більшою частиною перекриваються. Якийсь час третім партнером був чернігівський Chernihiv Jazz Open, проте, цього року його не буде взагалі, а буде лише 9 вересня концерт французького квартету Марселя Лофлера та Домі Еморі (Marcel Loeffler & Domi Emorine Quartet) та місцевого колективу BissQuit. Але повернемось до фестивалів. Одеський традиційно трохи довший — він починається в п’ятницю, 22 вересня. І перший концерт так само традиційно відбудеться у Міському саду і безкоштовно. Суботу й неділю він проведе, як завжди, у місцевій філармонії. Вінницький фестиваль проходить лише у вихідні дні і базується в приміщенні ТРК «Вінтера». На відміну від одеського, тут щодня виступатимуть не три, а чотири колективи, і концерт зазвичай розбивається на дві частини. Квитки продаються на кожну окремо. Один з колективів, що приймає участь в обох фестивалях, американське тріо Сайруса Чесната (Cyrus Chestnut Trio) дасть концерт в Рівному 26 вересня.

Одним з засновників та арт-директором фестивалю в Одесі був видатний піаніст та композитор Юрій Кузнєцов. Вже більше року з нами нема маестро. На його честь 3 вересня і знову — у Міському саду — відбудеться концерт, на якому симфонічний оркестр а також одеські джазові музиканти виконають музику, яку він написав для кіно. За фортепіано буде Андрій Показ, а співатиме вже майже німкеня, але назавжди — одеситка — Тамара  Лукашова. В рамках фестивалю з 19 вересня по 3 жовтня в Одеському музеї західного та східного мистецтва проходитиме фотовиставка Сергія Гевелюка, де будуть експонуватися фотографії, зроблені під час концертних виступів Юрія. На відкритті гратиме піаніст Тарас Кузнєцов.

Третій запорізький фестиваль альтернативного джазу та імпровізаційної музики Indust «зсунувся» з кінця вересня на початок жовтня, але 24 вересня дасть окремий, «аперитивний» концерт американсько-німецького тріо Joe McPheeJohn EdwardsKlaus Kugel.

На фестивалі сучасного мистецтва «Гогольфест» звучатиме багато музики, зокрема — джазової. Вона і не лише вона буде на майданчику «Фонтан. Ofr stage» (ВДНГ) 9 та 10 вересня. І саме у неділю дасть свій київський концерт вищезгаданий французький квартет Лофлера-Еморі.

З невеличким туром по країні проїде грецько-український квартет під орудою грецького вібрафоніста Дімітріса Ангелакіса (Dimitris Angelakis). Музиканти дадуть концерті у Києві, Львові, Одесі та Житомирі, відповідно, 7, 8, 9 та 10 вересня. Останній концерт відбудеться на святкуванні міста, де крім грецько-українського квартету виступлять також дует Катіко Пурцеладзе Павло Ігнат’єв і квартет Руслана Єгорова.

У київський концертній залі Caribbean club 14 вересня відбудеться перший концерт проекту «Star & orchestra», на якому зірка української рок чи поп-сцени співатиме у супроводі біг-бенду. Першим виступить Олег «Фагот» Михайлюта, а 29 вересня концерт дасть Злата Огнєвіч. 16 вересня в цій же залі кращі танцюристи України виступлять на Jazz Step Show. Чудовий степіст та прекрасний драматичний актор Володимир Шпудейко запрошує на свято танцю. Американський саксофоніст Шеймус Блейк (Seamus Blake) 19 вересня дасть спільний концерт з нашим оркестром під керуванням Деніса Аду (Dennis Adu Big Band) та литовською вокалісткою Діаною Пейтон.

Міжнародний джазовий абонемент дасть 21 вересня перший концерт цієї осені. Музику Рея Чарльза (Ray Charles) у київському Bel étage concert club виконуватиме американське тріо під керівництвом Брайана Картера (Bryan Carter). Другий концерт колективу відбудеться вже наступного дня в Одесі, на майданчику «Перон №7», а третій — знову наступного дня, в Миколаєві, на літній сцені ресторану «Хмільний Патрік».

22 вересня, і знову у Bel étage concert club виступить мультивокаліст із США Джей Ді Волтер (Jd Walter). Грузинка Ніно Катамадзе дасть єдиний концерт в Україні у київському клубі Atlas 28 вересня.

Так само в Atlas, але днем раніше, сестри Лаура та Крістіна Марті представлятимуть свій новий альбом — Try To Feel. Спеціальний гість —  німецький трубач Ханс Петер Салентін (Hans Peter Salentin).

А 30 вересня в Києві, в палаці «Україна», найвідоміший український акапельний колектив «Піккардійська терція» дасть великий концерт, присвячений власному 25-річчю.

Дуже багато концертів проходитиме на великих та маленьких майданчиках країни, де гратимуть українські та закордонні виконавці. Слідкуйте за джазовою афішею, вона є на сайті продюсерського центру Jazz in Kiev.

Немає коментарів: