понеділок, 30 жовтня 2017 р.

Найцікавіші джазові події листопада

У Вінниці на початку місяця — з 6 по 10 листопада — проходитиме IV міжнародний фестиваль саксофонної музики ім. Адольфа Сакса. Він включає майстер-класи, великі концерти і найголовніше — конкурс виконавців на цьому інструменті, який найчастіше символізує джаз.


З 10 по 13 листопада проходитиме другий фестиваль AMIJazzfestival (минулого року він звався All music is jazz), знову — в арт-просторі Closer. Українські та закордонні музиканти найрізноманітніших стилів виступатимуть в обстановці post-industrial. Будуть також майстер-класи, а з 10 по 12 листопада у барі «БарменДиктат» заплановані фестивальні джеми.

Одноденний фестиваль пам’яті українського трубача Валерія Колесникова відбудеться у Києві 3 листопада у приміщенні Школиестрадного та джазового мистецтв.

Блюзмен з Данії Грегорі Бойд (Gregory Boyd) у супроводі тріо одеського піаніста Олексія Пєтухова дасть концерти 2 листопада в Одесі, на майданчику «Перон №7», 3 листопада в Києві, у галереї «Висоцький», 4 листопада в Ужгороді у галереї «Ілько» та 6 листопада у Херсоні у музичному училищі.

На жаль, гастрольний тур Україною одного з найпопулярніших вітчизняних колективів — квартету Руслана Єгорова — перенесено на лютий.

Інтернаціональний eтно-джаз-бенд Leléka, що базується в Берліні, дасть серію концертів в різних містах України у другій половині листопада. Це будуть Львів (17 листопада), Київ (18 листопада), Харків (21 листопада), Слов’янськ (22 листопада) та Дніпро (23 листопада).

12 листопада у Bel étage Concert club відбудеться VIII Київський міжнародний фестиваль блюзу, на якому виступатимуть українські та закордонні виконавці. А 14 листопада тут пройде черговий концерт проекту «Міжнародний джазовий абонемент», на якому виступить квартет американського саксофоніста Марка Гроса (Mark Gross Quartet). Майстри авангарду та фрі-джазу — Jones Jones Trio — в своєму світовому турі дадуть єдиний концерт в Україні 20 листопада, в приміщенні київської Консерваторії. У Caribbean Club продовжується проект Star & Orchestra: 23 листопада у спупроводі біг-бенду виступить співак Артем Півоваров.

Найвідоміший український акапельний колектив «Піккардійська терція» протягом листопада дасть концерти у кількох обласних центрах України. Тур буде присвячений 25-річчю цього славного колективу. Перший виступ відбудеться на самому початку місяця — 3 листопада — у Харкові. Інші стануться наприкінці місяця: протягом п’яти днів поспіль, з 25-го по 30-те листопада хлопці виступатимуть у Полтаві, Дніпрі, Кропивницькому (колишньому Кіровограді), Запоріжжі та Черкасах.

Цього року, як казали раніше, «уся передова джазова спільнота» святкуватиме ювілей — 60-річчя — найголовнішого популяризатора джазу на Україні — журналіста та радіоведучого Олексія Когана. Це буде кілька подій: два майстер-класи піаніста та композитора з США Міши Циганова 7 та 8 листопада, майстер-клас органіста також із США Влада Барського 9 листопада, джем-сейшени 8 листопада та 11 листопада, і найголовніше — великий концерт, що відбудеться у Жовтневому палаці 10 листопада, на якому буде багато сюрпризів, і точно виступить відома американська фьюжн-група Spyro Gyra.

Як і завжди, дуже багато концертів проходитиме на великих та маленьких майданчиках країни, де гратимуть українські та закордонні виконавці. Слідкуйте за джазовою афішею, вона є на сайті продюсерського центру Jazz in Kiev.

Немає коментарів: