четвер, 30 листопада 2017 р.

Найцікавіші джазові події грудня

Останній місяць року аж перенасичений концертами. Розпочинає його черговий і давно очікуваний XVII Jazz bez. Формально це має відбутися прямо-таки 1 грудня, але все трохи складніше. Ще 26 листопада неймовірна Мар’яна Садовська розпочала свій тур «iSadovska — Тут і Тепер», що складається з концертних виступів, творчих зустрічей та майстер-класів при безпосередній участі мистецького об’єднання «Дзига», і її концерти чудово вписуються в концепцію фестивалю без кордонів.

Сам Jazz bez цього року справді грандіозний — він охоплює майже всю територію України: концерти пройдуть у Тернополі, Луцьку, Рівному, Дрогобичі, Ужгороді, Стрию, а завдячуючи Мар’яні та кільком організаціям і установам Сходу та Півдня України ще й у Сумах, Лебедині, Охтирці, Краматорську, Торецьку, Слов’янську, Костянтинівці, Херсоні, Миколаєві. І, звичайно ж, без концертів фестивалю не обійдеться організаційний центр фестивалю — Львів, та, вже нарешті, добереться Jazz bez і до Києва «по дорослому», бо  буде це не один, і не два концерти, а весь термін фестивалю. Jazz bez стає причиною і багатьох інших концертів, які вже офіційно з ним наче й не пов’язані. Так, квартет засновника та головного рушія проекту «Міжнародний джазовий абонемент» Аркадія Овруцього зі спеціально запрошеним саксофоністом Майроном Уолденом (Myron Walden) перший концерт дасть у Києві в серії «МДА», а з 6 по 8 грудня виступатиме, відповідно, у Дрогобичі, Ужгороді та Львові вже в рамках «Джаз безу». Квартет теж контрабасиста і теж — українця Марка Токара дасть концерти у Дніпрі, Харкові та Києві вже самостійно. Коли збиратиметесь на концерти, пам’ятайте, що від самого початку фестиваль орієнтується на авангард та фрі-джаз, тож ви можете натрапити на якийсь мейнстрім, але то буде випадковість.

Природно, будуть і різдвяні джазові концерти. Так, LeoBand Orchestra першим розпочне вже традиційний тур країною. В планах музикантів концерти у Тернопілі — 8 грудня, Хмельницькому — 9 грудня, Вінниці — 10 грудня, Луцьку — 12 грудня, Івано-Франківську — 15 грудня, Чернівцях — 18 грудня, Львові — 19 грудня, Рівному — 22 грудня та Києві — 23 грудня. Програму різдвяних пісень з репертуару Луіса Армстронга (Louis Daniel Armstrong) та Ели Фіцджеральд (Ella Fitzgerald) 19, 20 та 25 грудня в київському Будинку архитектора виконуватиме секстет  Павла Ігнатьєва. «Світлоконцерт» традиційно організовує низку концертів: 28 грудня — новорічної кіномузики, яку виконуватимуть «Віртуози Києва» та дитячий хор «Дзвіночок», а 30 грудня до них у вже майже легендарній серії «Тисяча вогнів» приєднається квартет вокалістки Ольги Лукачової, який замінить традиційний квартет Руслана Єгорова. Вже два роки, як ці проекти переїхали з Будинку кіно до палацу «Україна», на велику сцену. А квартет Руслана Єгорова таки розпочне свій тур «All Stars of Ukrainian Jazz», «підсилений» трубачом Деннісом Аду та оркестром «Київські солісти», перший концерт відбудеться в Києві 4 грудня, усі інші — аж у лютому, тож слідкуйте за анонсами.

«Піккардійська терція» продовжує тур, присвячений власному 25-річчю. У рідному Львові хлопці дадуть концерт 3 грудня, далі будуть Чернівці — 7 грудня, Луцьк — 8 грудня, Хмельницький — 9 грудня, Житомир — 10 грудня та Івано-Франківськ — 19 грудня. В десятих числах Україною проїде міжнародний проект JazzUA, до складу якого входять скрипаль-вундеркінд Ілля Бондаренко, піаністка Наталя Лебедєва та аргентинські музиканти: контрабасист Флавіо Ромеро (Flavio Romero) та барабанщик Оскар Жюнта (Oscar Giunta). Вони виступатимуть у Львові, Києві, Чернігові, Харкові та Дніпрі, при чому у Львові концертів буде два, а в Києві — три. Два концерти, в Ужгороді 14 грудня та в Одесі 16 грудня дасть квартет, зірками  якому є дві дівчини: вокалістка-українка, яка мешкає  Німеччині, Тамара Лукашова та саксофоністка-німкеня Терезія Філіп (Theresia Philipp). Європейський клон американського оркестру Гленна Міллера під керівництвом Віла Салдена The World Famous Glenn Miller Orchestra directed by Wil Salden — знову приїжджає до України. Концерти у Києві, Харкові та Одесі він дасть, відповідно, 17, 18 та 19 грудня.

Єдиний концерт в Україні, у залі київської Філармонії,  22 грудня дасть гравець на інструменті уд, єгиптянин за походженням а сьогодні — мешканець Австралії Джозеф Тавадрос (Joseph Tawadros). Він виступатиме у супроводі ансамблю «Київські солісти». А 28 грудня тут гратиме дует, який складається з нашого відомого контрабасиста Максима Гладецького та нашого колишнього співвітчизника піаниста В’ячеслава Новікова.

Фінал чергового конкурсу молодих виконавців, що проводиться в рамках проекту Jazz kolo відбудеться 4 грудня у Київському інституті музики ім. Р. М.Глієра. Цього разу змагатимуться барабанщики. А концерт Jazz kolo з участю австрійського та польських музикантів пройде наступного дня в малому залі Палацу «Україна».

Це лише частина всіх подій, ще багато концертів проходитиме на великих та маленьких майданчиках країни, де гратимуть українські та закордонні виконавці. Слідкуйте за джазовою афішею на сайті продюсерського центру Jazz in Kiev, за змінами в ній та можливими змінами, уточненнями та доповненнями в цьому анонсі.


Немає коментарів: