четвер, 1 лютого 2018 р.

Найцікавіші джазові події лютого

На самому початку місяця, 4 лютого, відбудеться фінал чергової фази конкурсу молодих виконавців проекту Jazz kolo. Так само у Київському інституті музики ім. Р. М.Глієра, але вже в неділю, а не в понеділок. Присвячений він вокальному мистецтву. Попри те, що всупереч традиції в фінал вийшло не десять, а одинадцять конкурсантів, хлопців серед них нема.

А концерт проекту «Джаз коло», що завжди слідує за конкурсом,  відбудеться традиційно у вівторок, в малій залі Палацу мистецтв «Україна». В ньому з українськими музикантами зіграє угорський флейтист та вокаліст Вінанд Габор (Winand Gabor). В цьому ж залі наприкінці лютого за участі натхненника проекту Jazz Kolo Ігоря Закуса відбудеться концерт «Арфа JAZZ», зірками на якому будуть шотландська вокалістка Нікі Кінг (Niki King) та колишня наша співвітчизниця, арфістка Аліна Бжежінська. На барабанах гратиме Сергій Табунщик.

Трохи раніше, 3 лютого, у Caribbean Club виступить бугі-вугі та свінг-оркестр з Німеччини Ray Collins' Hot-Club. 6-го числа тут гратиме тріо австралійського гітариста Роуена Паттісона (Rowan Pattison), а 27 лютого тут дасть великий концерт видатний гітарист Енвер Измайлов у супроводі одного з найцікавіших українських піаністів, також — кримський татарин — Руслана Болатова.

З туром по країні проїде американський блюзмен Вілл Якобс (Will Jacobs). Він виступатиме з українськими музикантами на невеликих майданчиках у Дніпрі (3 лютого), в Одесі (двічі — 4 та 7 лютого), у Львові (10 лютого) та у Києві (11 лютого). Квартет Руслана Єгорова із запрошеними трубачем Денісом Аду та струнним квартетом Moon’que потихеньку все ж таки реалізує свій український тур: вже підтверджені концерти у Запоріжжі 22 лютого та Вінниці 24 лютого. Не плутайте з традиційними київськими виступами цього колективу із суто квартетним складом, які теж відбуватимуться цього місяця.

23 лютого в Ужгороді та 25 лютого в Одесі у супроводі українських музикантів виступатиме британська вокалістка Джульєт Келі (Juliet Kelly). Єдиний концерт в Україні, в Києві, в Консерваторії, 25 лютого зіграють улюбленці публіки — польский струнний квінтет Vołosi, які грають на стику жанрів. Перший з двох українських концертів дасть 26 лютого в Львівському оперному театрі із своїм бендом видатний трубач, перкусіоніст та вокаліст Артуро Сандоваль (Arturo Sandoval). Другий пройде в Києві, в Міжнародному центрі культури і мистецтв (Жовтневому палаці) 2 березня.

Багато буде джазових концертів у філармонійних залах. Першою, звичайно, йде київська, і розпочне вона лютневий джаз концертом знаного колективу з Черкас — Cherkasy Jazz Quintet. З інших концертів в цьому залі варто особливо відзначити «Парад біг-бендів», що відбудеться 17 лютого. На ньому гратимуть оркестри Київського національного університету культури і мистецтв, Черкаського музичного училища імені С.С.Гулака-Артемовського, Дніпропетровської академії музики імені М.І.Глінки та муніципальний оркестр «Полтава». У Львівській філармонії 14 лютого виступить акордеонист та музичний журналіст Роман Юсіпей. В Одеській філармонії відбудуться два концерти, до яких причетний тутешній маестро, піаніст та композитор Олексій Пєтухов: 20 лютого гратиме тріо під його керівництвом, а 28-го місцевий камерний оркестр виконає програму музики Золотої ери свінгу в його аранжуванні. Ще один джазовий концерт пройде тут у рамках проекту «Міжнародний джазовий абонемент». Американську вокалістку Ів Корнеліас () 13 лютого супроводжуватимуть італійські музиканти — піаніст Андреа Реа (Andrea Rea) та барабанник Алєсандро Д’Анна (Alessandro D’Anna), та один завжди наш музикант, хоча і з американським громадянством — басист Аркадій Овруцький (Ark Ovrutsky).

Природно, що концерт MDA відбудеться також в Києві. Це станеться наступного дня і в незвичному місці — галереї «Висоцький». Легко здогадатися, що ці виступи присвячені дню святого Валентина. Загалом же по країні з цього приводу відбудеться дуже багато концертів на різних майданчиках. Наприклад, ще один блюзмен — Грегорі Бойд (Gregory Boyd) дасть два концерти поспіль в Одесі. Тож слідкуйте за афішами в своєму місті та на сайті «Джазографія».

Немає коментарів: