субота, 31 березня 2018 р.

Найцікавіші джазові події квітня

Цього вже, сподіваємось, справді весняного місяця подій не просто багато — їх дуже багато. Насамперед, в останній день березня офіційно розпочався традиційний культурний фестиваль «» («Printemps français»), який складається з маси подій: кінопоказів, театральних вистав, лекцій, зустрічей з творчими людьми та вченими, а також з концертів, серед яких є і джазові.

Тож країною гастролюватиме українсько-французький квартет Domergue-Litvinyuk Project та суто французьке тріо Ремі Паносяна (Remi Panossian trio), яке можна було послухати минулого року на Alfa Jazz Fest. Перші виступлять вже 3, 4 та 5 квітня у Києві, Рівному та Львові, другі — у Києві, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та Одесі 17, 19, 20, 22 та 28 квітня відповідно. На одеському концерті компанію французам складе наш відомий колектив, що виконує джаз-мануш Urban Gypsy.

Domergue-Litvinyuk Project складається з двох французів — вокаліста Маню Домерга (Manu Domergue) і басиста Жан-Мішеля Шарбоннеля (Jean-Michel Charbonnel) та двох українців — піаністки Анастасії Литвинюк та барабанника Ігора Гнідина. Останні двоє дадуть ще один тур Україною з іноземними артистами. Це буде JanuszSzrom Project, де гратимуть також польські музиканти: вокаліст Януш Шром (Janusz Szrom) та басист Михал Ярос (Michal Jaros). В Києві вони виступлять 18 квітня, в Одесі — 20-го та у Львові 22-го. Слід зазначити, що одеський виступ пройде на новому концертному майданчику Urban Music Hall, який функціонує вже місяць. Джазові концерти тут відбуваються мало не щодня, тож слідкуйте за афішею.

Видатний російський валторніст Аркадій Шилклопер, який давно живе та працює в Німеччині, 4 квітня у Дніпропетровській філармонії разом з тамтешнім симфонічним оркестром дасть концерт, присвячений творчості відомої британської рок-групи Yes. Наступний концерт він зіграє 7 квітня у Харкові із Молодіжним академічним оркестром «Слобожанським». 7-го ж квітня, і в Дніпрі виступатиме соул- та блюзова співачка з США Шанна Уотерстаун (Shanna Waterstown). До того вона гратиме у Києві та Одесі (5 та 6 квітня), після того — ще раз у Києві (8 квітня). Ще одна американська співачка і тих самих жанрів Інгрід Артур (Ingrid Arthur) із своїм бендом виступить у Києві 20 квітня та в Одесі 21 і 22 квітня.


Концерт пам’яті нашого видатного гітариста та педагога Володимира Молоткова «АпрельсКИЕВетви» відбудеться 14 квітня. Крім давніх наших знайомих — німецького гітариста італійського походження Джорджіо Кробу (Giorgio Crobu), німецького гітариста українського походження Олексія Крупського, українських музикантів басиста Максима Гладецького та барабанщика Валерія Волкова на ньому виступить гітарист з Аргентини Кике Сінесі (Quique Sinesi). Цьогож дня і також — в Києві — з джазово-фольклорною програмою виступить прекрасний український бандурист Роман Гриньків в супроводі дудукіста Олексія Корчагіна і контрабасиста Єгора Славінського.

Цікавий піаніст з США дасть два концерти: у Києві 13 квітня та в Одесі 14 квітня. І в цих же містах, лише спочатку — в Одесі, а потім — у Києві, виступить вже визнаний талант, теж піаніст, американець вірменського походження Тігран Амасян (Tigran Hamasyan) 18 та 19 квітня. Дует сербської барабанщиці Лади Обрадовіч (Lada Obradovic) та французького басиста Давида Тіксера (David Tixier) дасть два концерти: в Києві 20-го та у Львові 21-го квітня. Вже з традиційним весняним концертним туром до України приїжджає грузинська співачка та композитор

Вже традиційний весняний концертний тур Україною дасть грузинська співачка та композитор Ніно Катамадзе. На неї чекають: Харків — 16 квітня, Дніпро — 18 квітня, Київ — 20 квітня та Чернівці 22 квітня. Американський трубач та вокаліст Бенні Бенак третій (Benny Benack III) виступить у Києві 24 квітня.

Два фестивалі відбудуться цього місяця: миколаєвський, дводенний Performance Jazz (21 та 22 квітня), та кременчузький одноденний Energy (27 квітня). На останньому, зокрема, виступить канадійка Рейчел Теріен (Rachel Therrien), яка грає на трубі. Вона також дасть концерти в Києві (28 квітня), Одесі (29 та 30 квітня) і Ужгороді (4 травня).

Черговий конкурс молодих виконавців  рамках проекту Jazz kolo відбудеться в київському Інституті музики. Цього разу він присвячений духовим інструментам. А наступного дня, як завжди, відбудеться концерт Jazz kolo, на якому з нашими музикантами зіграє гість з Німеччини, добре відомий нам трубач та композитор, член жюрі конкурсу, що відбудеться напередодні, Ханс Петер Залентін (Hans Peter Salentin).

З 3 по 15 квітня в київському музеї імені Тараса Шевченка проходитиме фотовиставка, одна з експозицій якої (в найбільшому залі) присвячена джазу. Автор її — Олександр Зубко, один з головних джазових фотографів України та, за сумісництвом, головний редактор порталів «Джазографія» та «Укр джаз інфо».

А ще є купа концертів вітчизняних та іноземних виконавців на різних майданчиках. Так і має бути, бо саме наприкінці цього місяця, 30 числа, світ святкує Міжнародний день джазу. Тож слідкуйте за афішею та насолоджуйтесь музикою.

Немає коментарів: