вівторок, 1 травня 2018 р.

Найцікавіші джазові події травня

Розпочинається місяць вшістнадцяте фестивалем «Флюгери Львова». Він не лише джазовий, тут грають також фольклор і рок. Перший день — 5 травня — традиційно пройде у внутрішньому дворику міської Ратуші. А другий — 6 травня — розпочнеться тут-таки і також традиційним ранковим «прокиданням», яке виконуватиме наша знаменита вокальна формація «Піккардійська терція». А вечірній концерт переміститься на сцену площі Ринок.

Ще у двох містах України виступить цікава канадсько-американська трубачка Рейчел Теріен (Rachel Therrien). Її концерт у Львові відбудеться 3 травня, в Ужгороді — 4 травня. І знову з нею гратимуть українські музиканти. 4 травня виступить ще один міжнародний проект, але вже в Києві: квартет під керівництвом українця американського громадянства Аркадія Овруцького. Запрошеною зіркою буде італійський барабанщик Алесандро Д’Анна (Alessandro D’Anna). На цьому ж майданчику — 32JazzClub — 10 травня гратиме піаніст із США Іден Ладін (Eden Ladin).

Чотири фестивалі пройдуть Україною в середині місяця: конкурс «Джаз над морем» у Скадовську з 11 по 13 травня (заявки вже не приймають), «Джаз-Фест Поділля» у Хмельницькому 11 та 12 травня, «Ретро круїз» 12 травня та Kyiv Klezmer Fest 12 та 13 травня. Останній, як ясно з назви, присвячений традиційній єврейській весільній музиці. А вона — вельми джазова.

Єдиний концерт в Україні дасть латвійський колектив FunCoolio — в Одесі 12 травня. А 14 травня (в понеділок!) в Києві виступить Orquesta Romantica Milonguera, в якому грають 10 (десять!) музикантів. Вже добре відомий нам датсько-американскький блюзмен Грегорі Бойд (Gregory Boyd) дасть концерти в Житомирі 18 травня, в Одесі 19 травня та у Києві 20 травня. У вікенд 19 та 20 травня в Києві проходитиме вокальний естрадно-джазовий конкурс Young Left Bank (заявки приймають до 12 травня).

До 15 травня у львівському «Арт-центрі „Дзига“» проходитиме чергова виставка відомого джазового фотографа Ростислава Павлика.

У 20-х числах низку концертів Україною дасть рудий чеський блюзмен Ян Коринек (Jan Korinek), якого ми чули на минулорічному Alfa Jazz Fest. 23, 25 та 28 травня це буде Київ, 24 травня — Дніпро, 26 травня — Одеса. Компанію йому складе Костянтин Колесніченко із своїм квартетом. Відомий саксофоніст і деякий час навіть мешканець Києва саксофоніст Гьотц Грюнберг (Goetz Gruenberg) виступить із своїми українськими друзями 22 травня в столичному концерт-холі Caribbean Club.

А закриє місяць 30 травня (в середу!) чи не найдавніший український фестиваль «Черкаські джазові дні».

І, як завжди, на різних, великих та малих майданчиках проходять концерти вітчизняних та й іноземних виконавців. Інформацію про них ми намагаємося знаходити та ставити до нашої афіші.

Немає коментарів: