субота, 2 червня 2018 р.

Найцікавіші джазові події червня

Єдиний концерт, в Одесі, у «Дворі культури», у супроводі українських музикантів дасть 2 червня словацька вокалістка, яка зараз мешкає у Нью-Йорку Ханка Джи (Hanka G). Так само один концерт, але вже в Києві, в рамках «Композиторських серій», що проходять в «Бармендиктат» дасть американський саксофоніст та композитор Норман Девід (Norman David). Так само — с нашими музикантами. А оскільки це буде його проект The Eleventet, що існує вже майже двадцять років, то артистів на сцені разом із маестро буде одинадцять. Це відбудеться ввечері 6 червня, а ранками 4, 5 та 7 червня він даватиме тут майстер-класи. На них вхід буде вільним.

Черговий конкурс для молодих музикантів пройде в рамках проекту Jazz Kolo. На нього запрошуються він бас-гітаристи та контрабасисти. Цього разу фінал його відбудеться в суботу, і традиційно — в інституті Глієра. А концерт Jazz Kolo, який супроводжує конкурс, буде як завжди, у наступний після фіналу вівторок, в малій залі палацу «Україна». 13 червня пройде концерт в Одесі і 15 червня у Львові. В ньому крім організатора проекту, басиста Ігоря Закуса приймуть участь закордонні виконавці: бразильський піаніст Алекс Корре (Alex Corrêa) та польські саксофоніст Мацек Кадзеля (Maciek Kadziela) та барабанщик Адам Загорський (Adam Zagórski). В свою чергу, Алекс Корре проведе майстер-клас в Києві, 14 червня, в джаз-клубі «In-Jazz».

Три дні, з 21 по 23 червня, усіх бажаючих буде навчати видатний американський диригент, композитор та аранжувальник Майкл Абене (Michael Abene). А 24 червня відбудеться підсумковий концерт. Досвід такої співпраці, і вельми успішний, вже був у 2016 році на Alfa Jazz Fest. Реєстрація для участі у воркшопі триває до 5 червня.

Є в червні і фестивалі. Першим буде свято вокальної музики A Capella Fest, що пройде 4 червня в столичному Caribbean club. Тут виступлять сім колективів з різних міст України. А наприкінці місяця, з 27 червня по 1 липня відбуватиметься головна джазова подія року — Leopolis Jazz Fest, який попередні сім років називався Alfa Jazz Fest. Попри зміну назви все інше лишилося тим самим: Львів як місце його дислокації, маса чудової музики та мега-зірки джазу. Про цей фестиваль ще буде окремий анонс.

Немає коментарів: