субота, 8 вересня 2018 р.

Найцікавіші джазові події вересня

Майже всі вони припадають на другу половину місяця. Звичайно, і до того концертів дуже багато, але найбільші...

Насамперед, відбудуться традиційні фестивалі у Вінниці та Одесі — Vinnytsia Jazzfest та Odessa JazzFest. Не треба намагатися потрапити на обидва — вони проходитимуть одночасно, з 21 по 23 вересня. І зовсім не тому, що їх організатори посварилися, навпаки, вони — великі друзі. Просто вони міняються закордонними гостями. В суботу музиканти виступають, наприклад, в Одесі, а в неділю — вже у Вінниці. Або навпаки. Такий підхід значно зменшує вартість перебування артистів на території України. Часто вдається організувати виступи і поза межами фестивалів. Наприклад, південнокорейський гурт HG FunkTronic дасть концерт 25 вересня у Львівський філармонії. Щодо інших музикантів, такої інформації ми на разі не маємо, але будемо слідкувати та оперативно вносити до афіші та цього анонсу. Ще необхідно зазначити, що вінницький фестиваль зазвичай був дводенним, але цього року він розпочинається вже у п’ятницю, і не просто концертом, а справжньою музичною виставою — легендарним мюзіклом «В джазі лише дівчата». Він пройде у театрі ім. М.Садовського, а два наступні дні — традиційно в концертній залі телекомпанії «ВІНТЕРА». Одеські локації звичайні: перший день — Міський сад, другий-третій — Філармонія. Хоча, якщо вже все враховувати, то перші концерти  обох місцях відбудуться ще раніше — у четвер, 20 вересня. Але про це (і не лише це) докладно буде в іншому матеріалі.
Улюблені в нас фолк-джаз-рокові поляки Vołosi дадуть три концерти на Заході України: в Рівному — 19 вересня, Івано-Франківську — 20-го та Ужгороді — 21-го. Датське тріо Cockpit Music, як заявлено в анонсах, грає панк-джаз, та виступить 18 вересня у Львові, 20-го — у Тернополі, 21-го — у Києві та 22-го — у Харкові. За збігом обставин, у Харкові ж і  22 вересня ж пройде невелечкий блюзовий фестиваль за участі артистів із США — Feeling Blues Festival.
Розпочинається черговий сезон проекту Jazz Kolo. Поки що конкурсів молодих виконавців нема, а 25 вересня відбудеться концерт знов міжнародного проекту з участі наших Ігоря Закуса, Деніса Аду, нашої людини з Австрії — Олега Маркова, та двох поляків — Мацека та Марека Кадзеля (Maciek & Marek Kadziela). Тріо зі Швеції Fire! альтернативного чи то — джазу, чи то — року дасть єдиний концерт в Україні 29 вересня, у Запоріжжі.

Немає коментарів: