неділя, 4 листопада 2018 р.

П’ять фестивалів та багато концертів: найцікавіші джазові події листопада

Відкриває великі заходи місяці єдиним концертом легендарна француженка британського походження Джейн Біркін (Jane Mallory Birkin). Відбудеться виступ у столиці, в Жовтневому палаці, 5 листопада, а супроводжувати її будуть «Віртуози Києва» і Мілош Єліч в якості диригента. За фортепіано буде Нобуюкі Накадзіма (Nobuyuki Nakajima).

Наступного дня дасть перший концерт з чергового свого туру Україною американський блюзмен Уілл Джейкобс (Will Jacobs), а саме в київському концерт-холі Caribbean Club. Другий столичний концерт пройде тут же, через тиждень — 13 листопада. Як завжди, виступить він також в Одесі — 10, 11 і 15 листопада. Заїде ще в Дніпро — 9 листопада — і Херсон — 16 листопада. Майже тим самим маршрутом, але дещо в інші дати проїде Україною вокалістка з США Джекі Кейдж (Jackie Gage): 16 листопада — Одеса, 17 листопада — Київ, 18 листопада — Дніпро. Ще повинен бути Ужгород, але поки остаточної інформації немає. 
Вже десятий київський блюзовий фестиваль пройде без Уілла Джейкобса, зате його буде закривати інший частий гість України — харпер Кіт Данн (Keith Dunn). А з сольним концертом він виступить все в тому ж «Карібіані» 23 листопада. Все того ж 10 листопада розпочнеться інший фестиваль, але вже суто духової музики — саксофонної, і в іншому місті – у Вінниці. Це традиційний, V Міжнародний фестиваль саксофонів музики ім. Адольфа Сакса (Vinnytsia Adolphe Sax Festival). У цьому році він дводенний. 

Програму «Подорожі Львовом» в рідному Оперному театрі відіграє найвідоміший український акапельний колектив — «Піккардійська Терція». Як водиться, задумка реалізується в два концерти, обидва пройдуть 11 листопада. Жителів Чернігова львів'яни порадують програмою з кращих пісень 25 листопада, Прилук —наступного дня. Знову 11 листопада, але вже Київська філармонія надасть великий зал двом давнім друзям і партнерам — піаністу Сергію Давидову та саксофоністу Олександру Рукомойнікову. З ними зіграють ще кілька наших знаменитих джазменів. «Посилена» іншими музикантами ця парочка складе проект Bach Jazz Quartet, і виконає програму джазових варіацій на тему великого німця в Києві 19 листопада і в Вінниці 20 листопада.
Втретє змінює, правда, трохи, назву листопадовий фестиваль експериментальної музики, який проходить в київському арт-просторі Closer. Тепер він пишеться Am I Jazz? Festival. Концерти відбуватимуться з 16 по 18 листопада, програма також включає лекцію композитора і продюсера Томаса Фелманна (Thomas Fehlmann) і показ документального фільму «Blue Note Records: Beyond the Notes». Дуже ймовірні інші сюрпризи і доповнення. Точно тими самими днями також в Києві заплановані події іншого фестивалю — IV Міжнародного фестивалю імпровізаційної музики «Free Fest». Навіть трохи довше, бо 19 листопада очікується after-party. І тут буде освітній блок. А якщо вже йдеться про навчання, то потрібно згадати захід, який зобов'язаний відвідати кожен поважаючий себе барабанщик, а саме майстер-клас Дейва Векла (Dave Weckl), який пройде в Києві теж десь в той же час — 17 листопада.
Починаючи з середини місяця дасть серію концертів по Україні один з найуспішніших наших танго-колективів — Kiev Tango Project. 16 листопада квартет виступить в Луцьку, 26 листопада — в Дніпрі, 27 листопада — в Черкасах, 30 листопада — в Одесі, і вже в грудні — 3-го, 10-го і 12-го — в Білій церкві, Києві та Чернігові відповідно. Знову приїжджає вже майже шотландка, але все ж таки наша і чарівна арфистка Аліна Бжезінська і знову з не менш чарівною ірландської вокалісткою Ніки Кінг (Niki King). Концерт цей, як і завжди, дуже схожий на проект Jazz kolo, тому що на бас-гітарі гратиме Ігор Закус, а проходитиме він в малому залі Палацу «Україна». Але насправді черговий концерт «Джаз коло» відбудеться тут 20 листопада. І останнім фестивалем листопада буде миколаївський XI Jazz Fest Jubilee. На ньому виступить дитячий біг-бенд з Києва Victor Basiuk Jazz Orchestra, місцевий і вельми відомий оркестр Performance Big Band, а також той самий блюзмен Кіт Данн (Keith Dunn) у складі тріо.
Як і завжди, дуже багато концертів відбуватиметься на великих та маленьких майданчиках країни, де гратимуть українські й зарубіжні виконавці. Слідкуйте за афішею на сайті «Джазографія».

Немає коментарів: