четвер, 6 грудня 2018 р.

Найцікавіші джазові події грудня

У вісімнадцятий раз, у тринадцяти українських містах і двох польських проходитиме фестиваль Jazz Bez. З 6 по 16 грудня видивляйтесь навколо  рекламу концертів, майстер-класів, творчих вечорів та навіть однієї джазової конференції (вона буде у Львові). Різні не тільки міста, а й майданчики в межах одного міста. Будьте уважні: можуть бути і незаплановані виступи. Про все це трохи докладніше сказано в анонсі. 

6 грудня дасть єдиний концерт в Україні відома блюзвумен Бет Харт (Beth Hart). Як і півтора роки тому, виступить вона в столичному Міжнародному центрі культури та мистецтв (Жовтневому палаці).
Грудень найнасиченіший концертними турами місяць. Ймовірно, адміністратори врахували звичайний для Jazz Bez час — першу половину грудня — і призначили виступу своїх підопічних на другу половину місяця. Отже, новорічно-різдвяну програму по Україні традиційно прокотить львівський LeoBand Orchestra. Музиканти планують виступити в десяти містах: у Запоріжжі (15 грудня), у Дніпрі (16 грудня), у Львові (18 грудня), в Івано-Франківську (19 грудня), у Луцьку (21 грудня), у Рівному (22 грудня) , у Києві (23 грудня), у Вінниці (25 грудня), у Чернівцях (28 грудня) і в Тернополі (29 грудня). «Піккардійська терція» дасть концерти у Луцьку (17 грудня), у Рівному (19 грудня), у Тернополі (22 грудня), в Хмельницькому (23 грудня), у Івано-Франківську (24 грудня) і у Чернівцях (25 грудня). Радувати Київ і рідного Львова хлопці будуть вже в січні. 
Нову спробу проїхати з повноцінним туром по українським містам зробить «Квартет Руслана Єгорова». Програма «Старий різдвяний джаз» запланована на 14 грудня в Дніпрі, 15 грудня в Запоріжжі, 23 грудня у Вінниці, 24 грудня в Тернополі, 25 грудня в Луцьку, 26 грудня у Львові і на 29 грудня в Івано-Франківську. Kiev Tango Project в грудні закінчує свій вояж Україною. Музиканти вже виступили в Білій Церкві, на черзі — Київ (10 грудня), Чернігів (12 грудня) та Одеса (15 грудня).
Традиційними новорічними концертами побалує столицю агентство Svitlo Concert. Організатори щороку експериментують зі складами і майданчиками, в цьому році сцена звична — Будинок кіно, а головною особою програми буде американський вокаліст Чак Уінслі (Chuck Wansley), акомпанувати якому будуть українські джазові та академічні музиканти. Днями відбувся «пробний запуск»: 1 і 2 грудня в IQ Business Center Чак з великим успіхом відіграв дискотечно-фанкову програму. Різдвяний джаз в його виконанні звучатиме з 28 по 30 грудня.
Непохитний Андрій Макаревич зі своїм джазовим проектом Your 5 виступить в Києві 22 грудня на сцені Жовтневого палацу, а 23 грудня — в нічному клубі Docker pub. І, мабуть, самий тихий з новорічних концертів великих майданчиків відбудеться в Київській філармонії. Тут 27 грудня, як і рік тому, буде грати дует, учасники якого тонко відчувають нюанси: піаніст В'ячеслав Новіков (тепер він живе і працює Фінляндії та Естонії) та контрабасиста Максим Гладецький (він живе і працює в Києві, але виступає зараз вкрай нечасто).

Це тільки найяскравіші з безлічі різдвяно-новорічних концертів, які відбуватимуться на самих різних концертних майданчиках України. Оглядайтесь навколо,  питайте у друзів та знайомих, а найголовнішголовне — стежите за джазовою афішею в Інтернет.

Немає коментарів: