четвер, 3 січня 2019 р.

Найцікавіші джазові події січня

Не варто очікувати і в цьому році затишшя після зустрічі Нового року перші великі концерти були зіграні вже 2 січня. А сьогодні дасть черговий концерт свого українського туру наш частий блюзовий гість Грегорі Бойд (Gregory Boyd). Відбудеться це в Києві, і мало того, він виступить на тому ж майданчику — великій сцені концерт-холу Caribbean Club — ще й на наступний день. А вже 5 січня на нього чекає Львів, а 6-го — Одеса.

На першому в цьому році концерті проекту «Тема з варіаціями», 9 січня, як завжди — в «Музичному просторі МК» — виступить українсько-британсько-ірландський колектив Olesya Zdorovetska Quintet Promova. Як випливає з назви, очолює його наша відома вокалістка, музично-громадський діяч, поетеса і композитор Олеся Здоровецька, яка більшу частину часу живе і працює в Дубліні. Спеціально до проекту запрошений лондонський саксофоніст і композитор Нік Рот (Nick Roth). Компанію їм складуть теж не хто-небудь, а піаніст Юрій Середін, контрабасист Олександр Ємець та барабанщик Павло Галицький
Низку колабораціонних проектів продовжить 12 січня на сцені київського 32JazzClub Bogdan Gumenyuk / Uri Gincel Quartet – Reunion, де разом з нашим відомим саксофоністом Богданом Гуменюком зіграє німецький піаніст Урі Гінцел (Uri Gincel). Квартет доповнять контрабасистка Христина Кирик і барабанщик Роман Гуменюк. Уже восьмий міжнародний концерт проекту Jazz Kolo дасть концерт 15 січня. Як завжди — в малому залі палацу «Україна». З беззмінним басистом і організатором проекту Ігорем Закусом зіграють польські музиканти: гітарист Шимон Міка (Szymon Mika), трубач Піотр Шмідт (Piotr Schmidt) та барабанщик Адам Загорський (Adam Zagorski). Вже на наступний день вони зіграють в львівському клубі «Віденська тераса», а 17 грудня виявляться знову в Києві, де і виступлять в 32JazzClub.

Обов'язковий новорічно-різдвяний концерт дадуть патріархи українського акапельного руху — секстет ManSound. У цю зиму вони не обмежуються тільки столицею, у них пройде невеликий гастрольний тур: 16 cічня вони виступлять в Києві, в Консерваторії, а 17, 19 і 22 січня — у Львові, Черкасах та Житомирі, в тамтешніх філармоніях. Їх колеги і товариші зі Львова — «Піккардійська терція» — відкатали свій тур в минулому місяці, а в столиці зіграють вже в цьому: дадуть два концерти поспіль 19 січня в театрі імені Івана Франка. А зимова програма квартету Руслана Єгорова мала такий успіх, що минулі гастролі «пройдуть з повтором»: 21 січня — в Запоріжжі, а 23 січня — в Дніпрі. І вже зовсім «між іншим» музиканти виступлять 16 січня в Києві.

Того ж 16 січня легендарна британська арт-фолк-джаз-рокова команда Jethro Tull дасть єдиний концерт в Україні — в столичному Міжнародному центрі культури і мистецтв (Жовтневому палаці). 19 січня в київському Caribbean Club американський джазовий піаніст і композитор Девід Бекмен (David Berkman) виступить разом з українськими музикантами: контрабасистом Олександром Ємцем та барабанщиком Павлом Галицьким. Наприкінці місяця, без заїзду до столиці, проведе невеликий концертний тур американський саксофоніст Крістофер Макбрайд (Christopher McBride). 24 січня він дасть два концерти в Дніпрі, з тутешніми музикантами, а 25 і 26 січня — в Херсоні та Одесі, вже з одеситами. Подробиці будуть в нашій афіші.
І звичайно ж, на великих і малих майданчиках, в клубах і ресторанах будуть виступати українські музиканти, переважно - з новорічно-різдвяної музикою. Слідкуйте за афішею порталу «Джазографія» та її оновленнями.

Немає коментарів: