субота, 2 лютого 2019 р.

Найцікавіші джазові подій лютого

Перш за все вітаємо рівненський джазовий клуб «Джем» з першим ювілеєм — десятиріччям. Запалу вам, натхнення і удачі. Тож 7 лютого у місцевому ресторані «Блюz & Jazz» виступить проект нашого відомого фрі-джазового контрабасиста Mark Tokar Belveder Sextet. А 8 та 9 лютого одна з кращих молодих джазових вокалісток України Лаура Марті дасть два концерти в Театрі на Подолі (який в Києві, зрозуміло). Програма SHINE охоплює не тільки джаз, а й поп-, рок-музику, фольк, електроніку.

Ще один український колектив вирушає в концертний тур по обласних центрах. Це найвідоміший бенд, який грає в стилі джіспі-джаз (він же — мануш) — Urban Gypsy. Виконуватися будуть? тим не менш, джазові стандарти, але склад дві гітари, контрабас і, головне, скрипка обіцяють оригінальне звучання. А окрасою колективу буде давня його співучасниця по багатьом концертам — вокалістка Ольга Чернишова. 11 лютого музиканти зіграють у Львові, 12 лютого — в Запоріжжі, 13 лютого — в Дніпрі, 22 лютого — в Івано-Франківську, 23 лютого — в Луцьку. Майже у всіх містах свої майданчики їм надають місцеві філармонії, і тільки в останньому випадку вони виступлять у Палаці культури.
Як завжди, масово буде відзначатися нове, але вже загальнонаціональне свято — день святого Валентина. Концертів в цей день найбільша кількість, із зарубіжних гостей нас порадують: в Києві — американський соул-фанк-джазовий вокаліст Чак Уінслі (Chuck Wansley) і британський електронний дует GeeJay, а в Одесі виступить наш частий гість, блюзовий гітарист Уїлл Джейкобс (Will Jacobs). Обидва — в супроводі українських музикантів. Ще один концерт Уілла Джейкобса планується в Ужгороді, але подробиці наразі не відомі.

Традиційний, XVIII фестиваль «Зимові джазові зустрічі» пройде 16 лютого, як і завжди — в київській Школі джазового та естрадного мистецтв. Ці та інші події можна знайти у джазовій афіші.

Немає коментарів: