четвер, 28 лютого 2019 р.

Три фестивалі та кілька гастрольних турів — найцікавіші джазові події березня

Відразу в перший день весни, у столичному Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України (відомому більш як Жовтневий палац) відбудеться великий концерт, в якому візьме участь чотири десятки українських джазових та академічних музикантів, рознесених між відомим академічним колективом «Віртуози Києва» і зведеним біг-бендом імені агентства Svitlo Concert. А головним героєм вечора стане вже добре знайомий нам північноамериканський вокаліст Чак Уінслі (Chuck Wansley). 
 
І в цей же день стартує новий концертний тур по містах України квартету Руслана Єгорова. 1 березня виступ пройде в Тернополі, 2 березня — в Житомирі, 3 березня — у Вінниці, 17 березня — в Луцьку, 18 березня — у Львові, 19 березня — в Рівному, 22 березня — в Дніпрі, 23 березня — в Запоріжжі. Програма буде присвячена творчості Френка Сінатри (Frank Sinatra).
З традиційним березневим туром прибуває до нас знаменита японська поп-джазова піаністка Кейко Мацуї (Keiko Matsui). У цьому році він великий — музикант виступить у шести містах, а в Харкові — двічі. Отже, перший концерт відбудеться 7 березня в Києві, 8 березня настане черга Одеси, 9 березня — Миколаєва, 11 березня — Львова, 12 березня — Харкова, 13 березня — Дніпра, а 14 березня — знову Харкова.
Зі своїм тріо виступить в Черкасах 10 березня, в Києві 11 березня і в Ужгороді аж 28 березня регулярний наш гість, американський басист Девід Фрізен (David Friesen). Компанію йому складуть саксофоніст Джо Маніс (Joe Manis) і барабанщик Рубін Бредлі (Reuben Bradley). Причому перший концерт буде одним із сетів фестивалю Черкаські джазові дні, який в цьому році пройде навесні, а саме 9 і 10 березня. Київський же фестиваль «Єдність» дат не змінює: всі вісімнадцять років свого існування він проходить в треті вихідні березня, тобто в цьому році — 15 і 16 числа. Учасники цих фестивалів не перетинаються, так що є резон відвідати обидва — між містами якихось двісті кілометрів. Тут будуть біг-бенди, в Черкасах — Миколи Євпака, в Києві — Олександра Сарацкого«Сарабанда», а також Big "Yellow" Band, «підсилений» за допомогою тріо Володимира Тарасова. Будуть і менші склади, від секстету до сольних номерів. І вже цілий парад українських біг-бендів закриє березень великим концертом в столичній Філармонії.
Легко було порахувати, що в цьому місяці повинні пройти концерти Jazz kolo. Так і буде, причому всі три виступи відбудуться в Києві, 19, 20 і 21 березня, в малому залі Палацу Україна, у Freedom hall і в 32JazzClub відповідно. Найвідоміший акапельний джазовий український колектив — секстет — йде на експеримент, і дасть концерт з українсько-канадським скрипалем Василем Попадюком 22 березня в Жовтневому палаці. А 25 березня в Києві і 26 березня в Одесі пройде вже традиційне березневе музично-танцювальне шоу за участю італійського Tango Spleen Orquesta в квартетної версії і аргентинських танцюристів: пари Нері Піліу і Шаніни Кіньонес (Neri Piliú & Yanina Quiñones) і вже відомого нам майстри malambo ( танцю аргентинських гаучо) Еміліо Корнехо (Emilio Cornejo). 
Київський оркестр Alex Fokin DJazz Band за участю американських музикантів — саксофоніста Еріка Марієнталя (Eric Marienthal) і перкусіоніста Йоель Дель Соля (Yoel Del Sol), канадського трубача Джеймі Ховоркі (Jamie Hovorka) і азербайджанської вокалістки Емілії Ягубової виступить в трьох містах із програмою DJazz Music Fest: 25 березня у Львові, 26 березня в Одесі і 27 березня в Києві.

Проїдуть по Україні з кількома концертами іспанська джаз-блюзовий вокаліст і харпер Кіке Гомес (Quique Gómez), а також соул-блюз-r'n'b дме піаніста і вокаліста Вернона Хілла (Vernon Hill) і саксофоністки Мелані Піонтек (Melanie Piontek). Вони виступатимуть точно в Києві, Одесі та Дніпрі, ймовірно — в Ужгороді та Херсоні. Як тільки буде точна інформація, ми внесемо її до афіши.

І ще буде багато концертів українських колективів на самих різних майданчиках. Особливо в околиці 8 березня.

Немає коментарів: