вівторок, 2 квітня 2019 р.

Найцікавіші джазові події квітня

З великою радістю поспішаємо відзначити, що практика гастролей українських джазових музикантів по Україні ж триває. У цьому місяці таким є тріо, яке очолює відомий одеський піаніст, педагог і композитор Олексій Пєтухов. 

Перший з концертів авторської музики лідера колективу за мотивами циклу Петра Чайковського «Пори року» відбудеться вже 3 квітня, в Ужгороді, в місцевій філармонії, в рамках VII Міжнародного фестивалю «Музика без кордонів». Другий пройде наступного дня, 4 квітня, в київському 32JazzClub. Потім відбудеться невелика перерва, і тріо з'явиться 13 квітня на сцені фестивалю Jazz Days in Kryvbass, тобто в Кривому Розі. І знову наступного дня, тобто — 14 квітня — виступить на іншому фестивалі — Organum, що в Сумах, знову в обласній філармонії.
Синхронно з нашими музикантами, але, слава богу, не синфазно, почне свої гастролі Україною інше тріо, французьке, під керівництвом, як не дивно, знову піаніста, в цей раз — Венсана Буржекса (Vincent Bourgeyx trio). Перші три концерти за дивним збігом обставин пройдуть в філармонійних залах: 3 квітня — в київському, 4 квітня — в харківському, 5 квітня — в дніпровському. Далі виступи будуть на менших за розміром майданчиках: 7 квітня в запорізькому арт-клубі «Мануфактура», 10 квітня в львівському арт-клубі «Дзиґа», 11 квітня в рівненському Драмтеатрі (насправді, може виявитися не менше філармонії) і 12 квітня в чернівецькому культурному центрі «Вернісаж». Ці гастролі проходять в рамках традиційного, XVI культурного фестивалю «Французька весна» ( «Printemps français»). Не міг він пройти повз велике і культурне місто Одесу, але тут джазовий концерт в залі Urban Music Hall проведе місцеве тріо, і знову — піаніста, Андрія Показа. Програма «Improvisation à la française» представлятиме авторську музику лідера колективу і його обробки відомих французьких мелодій. Поза фестивальної програми, але також на французьку тему дасть концерт 19 квітня в столиці, в Будинку архітектора, українсько-німецьке тріо, де два учасник мають одне прізвище — Крупські. Це вокалістка Людмила і гітарист Олексій. Третій учасник випадає з звукоряду імен, але збігається за настроєм, бо він — акордеоніст Михайло Сапожников, а програма присвячена знаменитій шансонетці Едіт Піаф (Edith Piaf).

Ми вже згадували фестиваль Jazz Days in Kryvbass. Так ось, він проходитиме 12 і 13 квітня в ДК Центральному, причому концерти другого дня розбиті на два сети і квитки на кожен продаються окремо. Із зарубіжних гостей на ньому будуть польська рокабільна вокалістка Марія Марвел (Maria Marvel) і блюзмен з Італії Маттео Сансонетті (Matteo Sansonetto). Він же буде закривати днем ​​раніше сьомий фестиваль «Тьомкін-джаз», який дислокується неподалік — в Кременчуці. Інші концерти цього фестивалю пройдуть 10 і 11 квітня.
Закриє своєрідний фестивальний трикутник центральної частини України вже другий Zaporizhzhia Jazzy, який буде проходити 27 і 28 квітня, як легко здогадатися, в Запоріжжі. У ньому візьмуть участь не тільки джазові колективи і не тільки українські. У тому числі тріо — ні, ну ви тільки подумайте! — піаніста Беніто Гонзалеса (Benito Gonzalez trio). З США. Проста логіка підказує, що хоча б один концерт він повинен дати в філармонійному залі. І ви будете праві! Це станеться в Сумах 21 квітня. На Україні тріо виступить ще, причому обидва рази — в Києві. 12 квітня пройде концерт в 32JazzClub, а 23 квітня — в Caribbean Club. Є сенс піти на обидва, бо склад колективу зміниться більше, ніж наполовину.
Єдиний концерт в Україні, в столиці, дасть 16 квітня британська група, що вже встигла стати знаменитою — GoGo Penguin. Це знову (ви не повірите!) тріо, і там є піаніст, хоча він і не позиціонується як лідер. Уже польське тріо, майже піаніста, тобто — акордеоніста — Арека Черниша (Arek Czernysz trio) зіграє також в Києві, в 32JazzClub, 14 квітня. У складі теж тріо, але вже зовсім без клавіш, і також — в столиці — знову виступить українсько-англійська арфистка Аліна Бжезінська (Alina Bzhezhinska). Партнери звичайні — бас-гітарист Ігор Закус та барабанщик Сергій Табунщик, і місце звичайне — малий зал Палацу «Україна». 22 квітня.
Надихнувшись успіхом лютневих виступів, наша не лише джазова вокалістка Лаура Марті знову дасть два концерти з програмою Shine, знову — в Театрі на Подолі, і знову — два вечори поспіль: 25 і 26 квітня. Щонайменше один концерт зіграє фанк-соул-госпел-блюз вокалістка Інгрід Артур (Ingrid Arthur) — в київському Caribbean Club, 14 квітня. І в цей же день в одеському клубі «Перон №7» виступить блюзмен Брізі Родіо (Breezy Rodio). Обидва — з США. Вони досить імовірно виступатимуть ще в якихось українських містах (наприклад, Брізі зіграє в дніпровському ресторані «Зе Румс»), тож стежте за нашою афішею, та й просто оглядайтеся уважно на всі боки. Бо 30 квітня всі прогресивне людство святкує Міжнародний день джазу, і тематичних концертів має бути безліч. Поки з великих відомо про два. Це Lviv Jazz Day, який відбудеться, відповідно, у Львові, у Філармонії, його організує кафедра джазу тутешньої Консерваторії. Окрасою вечора буде біг-бенд Lviv Jаzz Orchestra. Також тут будуть менші колективи. Другим концертом, присвяченим музичному святу, буде Odessa Jazz Day, що відбудеться в однойменному готельному комплексі. На ньому виступлять кілька з іноземців: леді-трубач Рейчел Теріен (Rachel Therrien) (Канада), вокаліст Чарльз Тернер (Charles Turner III) і гітарист Халіф Вейлін Уолтер (Khalif Wailin' Walter) (обидва — з США). Одеситів буде більше: це біг-бенд під управлінням Миколи Голощапова, цілий хор під керівництвом Світлани Смирнової, піаніст (шо, опять?!?!) Сергій Терентьєв та тріо Олексія Пєтухова. З якого огляд квітневих подій і починався ... А офіційний головний концерт це дня пройде в Мельбурні, Австралія, дивитися його можна буде онлайн.

Немає коментарів: