пʼятниця, 31 травня 2019 р.

Найцікавіші джазові події червня

У перший же день місяця в столичному 32JazzClub з українськими музикантами — Аліком Фантаєвим і Євгеном Добровольським — зіграє відомий американський басист Девід Фрізен (David Friesen). А вже другого числа в філармонії разом «Київською камератою» виступить нечастий гість на батьківщині — піаніст Дмитро Найдич.

Взагалі ж концертне життя в червні затихати не збирається. Вже половину травня йдуть концерти на відкритих майданчиках, а буде ще більше: в ботсаду імені Гришка, на даху ЦУМу, на естраді Мистецького арсеналу, на сцені клубу ПБК, на терасі «Всі. Свої » і навіть на даху комплексу «Парковий». Майже на всіх виступить у супроводі різних складів українських музикантів добре нам відомий вокаліст з США Чак Уенслі (Chuk Wansley). На жаль, через погодні умови в травні вже було скасовано кілька концертів, але в цьому є ризик і принадність всіх концертів на відкритих або навіть частково закритих майданчиках.
Під відкритим небом, на набережній, знову буде проект «Джаз на пірсі». 15 червня Дніпрі відбудеться перший концерт чергового сезону. У цьому році він пройде без конкурсу, будуть просто концерти українських колективів — двічі на місяць до кінця літа. А в Одесі придумують нові форми опенейрів: виступ вже знайомої нам американської блюз-соул-вокалістки Шанни Уотерстаун (Shanna Waterstown) відкриє 8 червня серію концертів Hidden forest. Як зрозуміло з назви, в якомусь «таємному лісі». Напередодні вона, до речі, виступить на естраді Мистецького арсеналу. Де 21 червня зі своїм No Money Band зіграє інший наш частий гість — італійський блюзмен Фабіо Іоаніцці (Fabio Ioanizzi). А вже американський, хоча і білий, блюзмен і рокер Джонні Ленг (Jonny Lang) дасть концерт в закритому столичному залі Bel étage на початку місяця — 8 червня. У Чернівцях 13 червня в «Центрі культури „Вернісаж“» виступить французький джазовий квартет Old and new songs. А відкриє вечір традиційно місцева група Belle Vue Band.

Столичну «тягу до неба» все частіше переймає провінція: на 5 червня запланований концерт квартету Руслана Єгорова на даху «Менори» (Дніпро), а на 9 червня — Urban Gypsy з Ольгою Чернишової на даху !FESTrepublic (Львів).

І вже традиційно наприкінці місяця, а точніше — з 26 по 30 червня — буде проходити головне джазова подія року — Leopolis Jazz Fest. Всі дні будуть концерти в парку Богдана Хмельницького та на площі Ринок, а ось біля палацу Потоцьких — тільки з четверга по неділю. Але не переживайте — мало не буде. Докладний анонс про цей фестиваль ми дамо трохи згодом.
 
Втіхою тим жителям Києва, хто не потрапляє на фестиваль, стане традиційний безкоштовний концерт одного з французьких колективів — учасників Leopolis Jazz Fest — на Літній естраді Міського саду, що іменується в народі «Мушля». Цього року таким буде Revoir Paris Trio. Правда, завзяті джаз-фанати можуть встигнути на них двічі, бо виступ в столиці відбудеться 24 червня. А ось також традиційний київський фестиваль акапельного музики A Capella Fest «з'їхав» на кінець червня, і він буде як раз під час «Леополіс фесту» — 27 червня. Як завжди — в Caribbean Club.

Весь червень також тривають джазові концерти на клубних майданчиках, в численних ресторанах і барах, а часто навіть у філармоніях. Більшу частину їх Ви зможете знайти в нашій афіші.


Немає коментарів: