середа, 22 травня 2019 р.

21 травня помер Маркіян Іващишин

Одним з перших інформацію розмістив на своєму web-порталі телеканал ZIK. Попередня причина — відірвався тромб. Трагічну новину повідомив на сесії Львівської обласної ради її голова Олександр Ганущин. 
За безпосередньої участі Маркіяна Іващишина було створено безліч громадських, політичних, медійних і культурних проектів. Вони значною мірою формували образ Львова, яким ми його знаємо сьогодні. Найвідомішим і найпомітнішим культурним проектом стало творче об'єднання «Дзиґа». Тут почали кар'єру багато українських колективи самих різних жанрів. Представництво на вулиці Вірменській з художньою галереєю і кафе «Під клепсидрою» довго було культовим місцем. Минулої осені арт-центр був проданий ТОВ «Холдинг емоцій !FEST», Маркіян Іващишин та Ярослав Рущишин залишилися в якості членів наглядової ради. Подія ця розколола міське культурне співтовариство. Приміщення почали поетапно ремонтувати і багато хто сумнівався, що простір залишиться орієнтованим на культуру. Але в кінці року оновлена ​​художня галерея розпочала роботу.

Всього десять днів тому закінчився знаменитий львівський фольк-джаз-роковий фестиваль «Флюгери Львова», управління яким з цього року передано агентству «Лінія Втечі». Він, як і один з наймасштабніших джазових проектів України і найвідоміший джазовий проект «Дзиги» — фестиваль Jazz bez — існує вже вісімнадцять років. Одним із спонсорів останнього був заявлений все той же !FEST. А Jazz bez, який роками був майданчиком імпровізаційної та фрі-джазової музики, все більше стає представництвом мейнстріму.

Романтиків і борців за ідею неминуче змінюють прагматики. Це не погано і не добре — так влаштовано людське співтовариство. Але дуже прикро, що романтики зазвичай живуть недовго. І Маркіяну було всього п'ятдесят два роки.

Прощання проходитиме сьогодні в приміщенні «Дзиґи», з 18.00. О 20.00 розпочнеться парастас (панахида). Чин поховання призначений на завтра, о 12.00, в храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор). Хода намічена на 13.00, прибуття до Личаківського кладовища планується о 14.00. 

Фото — Юрко Дячишин

Немає коментарів: