субота, 4 травня 2019 р.

Найцікавіші джазові події травня

4 та 5 травня в рамках івано-франківського IV культурного фестивалю «Карпатський простір» в Палаці Потоцьких знову пройдуть джазові концерти. Цього року програма вийшла новий рівень: тут виступить один український колектив — тріо Наталії Лебедєвої з вокалісткою Лаурою Марті – і три зарубіжних: два американо-французьких тріо — Алі Джексона (Ali Jackson trio) і Аарона Голдберга (Aaron Goldberg trio) — а також квартет з Австрії — Woody Black 4. 

XVIII фестиваль «Флюгери Львова» в цьому році посідає другий уїк-енд місяця, а саме 11 і 12 травня. Як і завжди, тут звучатимуть рок, джаз, фольк. До вже звичного «Прокидання Флюгерів Львова» додасться «Безсоння Флюгерів Львова», і тут буде багато електронної музики. А завершиться фестиваль великим джемом, організатором якого виступає школа сучасної музики Vedel School. Бажаючим взяти участь потрібно реєструватися за допомогою електронної пошти info@vedel.school У Чернівцях з 15 по 17 травня пройде перший джазовий фестиваль — Muza Hyst Jazz Fest. А звучатиме тут фрі-джаз, імпровізаційна і електронна музика. Тут всі учасники — наші співвітчизники. А ось в Києві 22 травня в Closer зіграє австралійське імпровізаційне тріо The Necks, 23 травня і 24 травня — в Філармонії і 32jazzclub відповідно — литовсько-норвезьке  Людаса Моцкунаса (Liudas Mockūnas), Арнаса Мікалкенаса (Arnas Mikalkėnas) і Хакона Берре (Håkon Berre). Причому в останньому випадку воно буде «посилено» нашим відомим контрабасистом Марком Токарем.
Другий Kyiv Klezmer Fest пройде в столиці 17 та 19 травня. З цим фестивалем ситуація непроста, організатори цього року вже інші, а ідейний натхненник першого — Мітя Герасимов — на старій сторінці фестивалю дає розгорнуті пояснення. Серед іншого він пише наступне: «Музична програма цьогорічного фестивалю не має, в загальному, ніякого відношення до ашкеназької культури». Проте, музиканти заявлені цікаві. Також — 19 травня і теж — в столиці — відбудеться черговий «Ретро круїз». З концертами, майстер-класами, кінозалом і велопарадом.
Закриють фестивальний травня перший одеський фестиваль Black Sea Jazz Weekend і черговий київський концерт проекту Jazz kolo. Перший включає ще й майстер-класи, які пройдуть 25 травня в Urban Music Hall, а концерт — 26 травня, в літньому театрі «Морвокзал». А звичні й улюблені київськими глядачами концерти «Джаз коло» доросли до фестивалю. Брати участь будуть сім колективів, і триватиме він півдня. І майданчиком буде не традиційний малий зал Палацу «Україна», а Літня естрада міського саду, що в Маріїнському парку. Наступні концерти «Джаз коло» намічені на 25 травня в столичному 32jazzclub і 26 травня у львівському клубі Picasso.
Крім цього, безпосередньо перед фестивалем — 23 травня — відбудеться конкурс молодих виконавців Jazz kolo, заявки приймаються до 13 травня. Але вже закінчено прийом матеріалів на участь у традиційному фестивалі-конкурсі «Джаз над морем», який проходить в Скадовську. Цього року його заходи заплановані на 17, 18 і 19 травня, причому відвідувати можна і конкурсні виступи. 

Андрій Макаревич з джазовим проектом Yo5 дістанеться 6 травня Львова, де дасть концерт в Театрі опери та балету. Традиційні травневі концерти Ніно Катамадзе пройдуть в Києві 26 травня і в Одесі 28 травня.
Як завжди, концертів набагато більше. Наприклад, щонайменше тричі у столиці в супроводі українських музикантів виступить вже добре відомий київським меломанам американський вокаліст Чак Уінслі (Chuck Wansley). Знаменитий львівський акапельний секстет «Піккардійська терція» дасть концерти в Червонограді та Кам'янець-Подільському. На жаль, заплановані були ще виступи в чотирьох обласних центрах, але вони відмінилися буквально кілька днів тому. В рамках вінницького XVII Міжнародного фестивалю ім. П.І.Чайковського та Н.Ф. фон Мекк виступлять ManSound і «РадіоБенд Олександра Фокіна». Дует, що виконуює балканську музику — кларнетиста Самуеля Берто (Samuel Berthod) і акордеоніста Станко Марінковіча (Stanko Marinkovic) — виступить в Чернігові, Луцьку, Львові, а закінчить тур концертом на згадуваному вище Kyiv Klezmer Fest. Наш співвітчизник Вадим Неселовський ненадовго повернеться на Батьківщину і в кінці травня дасть три концерти — у Києві, рідній Одесі та Харкові. Лише один концерт зіграє в столиці в середині травня інший український піаніст, який також більшу частину часу проводить за кордоном — Юхим Чупахін.

Тож оглядайтеся уважно на всі боки та стежте за нашою афішею. Приємні сюрпризи бувають все частіше.

Немає коментарів: