четвер, 13 червня 2019 р.

Не лише про зірок на Leopolis Jazz Fest 2019

Étienne Mbappé на Alfa Jazz Fest 2012
Трохи менше року тому в огляді минулого Leopolis Jazz Fest в контексті Дня Канади, що святкувався в останній день фестивалю, ми мріяли про виступ когось із зірок канадського джазу. Останньою згадувалася найбільш відома тамтешня артистка цього жанру — вокалістка та піаністка Даяна Крол (Diana Krall). Страшно сказати, але ми вгадали: цього року вона виступить на великій сцені.

І з нею гратимуть музиканти, що гідні вийти на сцену ім. Єдді Рознера кожен із своїм проектом. Це саксофоніст Джо Ловано (Joe Lovano) та гітарист Марк Рібо (Marc Ribot). Барабанщик Роберт Хьорст (Robert Hurst) та басист Каррім Ріґґінс (Karriem Riggins) більш відомі в якості учасників чужих, але дуже відомих бендів. Всі — північноамериканці.
Bobby McFerrin на Alfa Jazz Fest 2013
На другий виступ американскьких мега-зірок, які вже були на фестивалі, ми навіть не сподівалися: це піаніст та композитор Чік Коріа (Chick Corea) та мультивокаліст Боббі Макферрін (Bobby McFerrin). Бо досить довго організовувався і перший їх концерт... Боббі Макферрін представлятиме програму Gimme5, де йому та його чотирьом музикантам допомагатиме виступати зведений хор з восьми десятків учасників, серед яких просто відомі а також вже надпопулярні українські джазові та поп-вокалісти. А Чік Коріа у складі нонету The Spanish Heart Band нагадає про свою пристрасть до іспанської та латиноамериканської музики.
Dennis Adu big band на Alfa Jazz Fest 2015
Бабсист та вокаліст Етьєн Мбаппе (Étienne Mbappé) (Франція) теж виступав на фестивалі, раніше за обох попередніх артистів, у складі John McLaughlin’s 4th Dimension — проекту, як ясно з назви, знаменитого британського гітариста Джона Маклафліна. Цього разу Етьєн зіграє із своїм септетом The Prophets. Вперше виступить на фестивалі джазова легенда — піаніст Кенні Барон (Kenny Barron). Його проект має склад квінтету. Не такі популярні, але вже досить відомі піаністи — француз Адріен Бранді (Adrien Brandeis) та американці Пітер Чінкотті (Peter Cincotti) і Джон Клірі (Jon Cleary) теж виступатимуть на сцені парку ім. Б.Хмельницького. Перший гратиме у складі квінтету, другий та третій — квартету. І музика їх буде геть різних жанрів.

Та найбільш серед хедлайнерів випадатиме із джазової стилістики співачка Лайза Стенсфілд (Lisa Stansfield). Так, та сама зірка поп-сцени 90-их років минулого сторіччя. Вона і зараз в чудовій формі і її стиль правильно віднести радше до соул. Але ми вже бачили на цій сцені Джино Ванеллі (Gino Vannelli) та Маріо Біонді (Mario Biondi), тож традиція запрошувати на велику сцену Едді Рознера поп-виконавця продовжується.
Chick Corea на Alfa Jazz Fest 2017
Але такий cross-over буде не лише на великій сцені і не лише із закордонними музикантами. На площі Ринок програму Jazzy DeLuxe виконає наш відомий хіп-хоп гурт «ТНМК». Спільно з їх давніми друзями та колегами — музикантами колективу «Схід Side». Мало того, виступ підтримає біг-бенд трубача Деніса Аду, що складається із студентів інституту ім. Р.Глиєра. А на сцені біля палацу Потоцьких виступатимуть в різні дні українські DZ’OB та Dao Park, які теж важко віднести до джазових. В інший бік — до академічної та народної музики — схиляються французькі музиканти Revoir Paris Trio. Вони гратимуть на площі Ринок.

І буде ще купа різних гуртів різних стилів та з різних країн. Кожен з них вартий уваги, інформація про їх виступи є на офіційному web-сайті фестивалю та буде в нашій афіші. Наприкінці нам лишилося згадати ще одного учасника великої сцени — відомий американський фанк-ф’южн гурт Snarky Puppy. Вони другими гратимуть у перший день фестивалю і найбільш нетерплячі глядачі зможуть натанцюватися вже на п’ять днів наперед.

Текст та фото — Олександр Зубко.

Немає коментарів: