субота, 3 серпня 2019 р.

Найважливіші джазові події серпня

Почнемо з того, що Koktebel Jazz Festival переноситься з кінця серпня на початок вересня, з Затоки до Києва. Але луцько-рівненський XII Art Jazz пройде в кінці цього місяця, а саме — 30 і 31 серпня.
 
У Рівному тижнем раніше, на святкуванні дня міста — 25 серпня — відбудеться своєрідне pre party: в однойменному парку буде зіграний концерт «Джаз на Лебедінці». Як завжди, в обох містах одні і ті ж артисти будуть чергуватися. Тільки білоруський Minimal Groove Band зіграє лише в Луцьку, а ось польсько-американський колектив Nathan Williams & Lay D Funk і виступаючий разом з українськими музикантами американський вокаліст Рей Браун молодший (Ray Brown Jr.) та голландсько-американський вокаліст і перкусіоніст Грегорі Бойд (Gregory Boyd) дадуть концерти в обох містах.

З 16 по 26 серпня на території музейного комплексу «Софія Київська» (в Києві) пройде вже другий мультикультурний фестиваль Bouquet Kyiv Stage. Музична його частина включає академічну, народну, експериментальну музику і джаз. Вже в перший день виступить знаменитий норвезький позажанровий композитор і музикант Oйстайн Севог (Øystein Sevåg). Та не один: з ним буде вокалістка і співвітчизниця Бенедикт Торгет (Benedicte Torget) а також солісти «Київської камерати». 18 серпня тут виступить наш відомий Kiev Tango Project. Музично-поетичну програму 22 серпня дасть українська співачка Олеся Здоровецька, яка живе зараз в Ірландії. А вже на наступний день дуетом виступлять вокалістка Лаура Марті (Україна) і піаніст Міша Циганов (Misha Tsiganov) (США). Ця програма очікується джазовою. Хоча, хто знає ... Гарантовано на стику жанрів пройде 20 серпня концерт ізраїльського піаніста Гая Мінтуса (Guy Mintus) і Державного естрадно-симфонічного оркестру України. Клавішник цей відбувся і в академічній, і в народній, і в джазовій музиці. У Києві він виступить тижнем раніше — 16 серпня — з зовсім іншою програмою і іншим складом, в «Мистецькому арсеналі», а в Одесі — 17 серпня в клубі «Перон №7».
Ще один ізраїльський піаніст — Тал Бабицький (Tal Babitzky) — зіграє в столичному концерт-холі Caribbean Club 15 серпня. Про інші його виступах на Україні поки не відомо. Ще один новий для нас артист — американський блюзмен Халіф Вейлін Вальтер (Khalif Wailin 'Walter) — зробить міні-тур по Україні в кінці серпня: 29 числа він виступить в Києві, 30-го — в Кривому Розі, 31-го — в Одесі .

Триває практика концертів під відкритим небом: в парках, ботанічних садах, на дахах і терасах. Також відбуваються джазові концерти в численних ресторанах і кафе, як на закритих, так і відкритих майданчиках. Уважно роздивляйтеся на всі боки та стежте за нашою афішею.

Немає коментарів: