середа, 4 вересня 2019 р.

Найважливіші джазові події вересня

Як ми і повідомляли в анонсі на серпень, Koktebel Jazz Festival в цьому році таки пройде в Києві, на Трухановому острові.

Як і всі останні роки, джазова частина в ньому не головна, але вона — є! Її сцена буде влаштована в клубі «Південний берег Києва», де концерти, в т.ч. і джазові, проходять регулярно. Правда, з трьох днів — 6, 7 і 8 вересня — вона буде працювати тільки другий і останній. Виступати тут будуть лише вітчизняні, але дуже цікаві музиканти. Є перелік колективів на Facebook-сторінці заходу та на нещодавно опублікованій афіші.
У ці ж дні, 7 і 8 вересня, також в Києві, але вже на ВДНГ пройде перший Kyiv Jazz & Whisky Festival. Проблема вибору — приходити в суботу або неділю — несуттєва, оскільки колективи будуть переважно одні й ті ж і в однаковій послідовності. Головна відмінність: в суботу о сьомій вечора на сцену вийде французька група Bakos, а в неділю — українська Volga Funk. Обидва дні буде виступати давній знайомий — невгамовний американський вокаліст Чак Уінслі (Chuck Wansley) в супроводі українського біг-бенду. Легко здогадатися, що організатор фестивалю — агентство Svitlo Concert, так що і антураж свята є цілком передбачуваним: некваплива вечірка з коктейлями, вином і віскі в супроводі гарної музики. Будуть також «новачки» — наші групи «Дао Парк» та Kyiv Modern Big Band. Перший колектив, можна сказати, знаменитий, другий поки маловідомий. Але природно припустити, що останній складається із знайомих нам музикантів.
Традиційні фестивалі вересня — вінницький і одеський — триватимуть з 20 по 22 вересня. Організатори Vinnytsia Jazzfest вирішили повторити успіх минулого року і знову почати свято виставою Київського театру оперети. Цього разу в Музично-драматичному театрі буде показаний «Бал у Савойї». На Odessa JazzFest традиційно концерти першого дня пройдуть в Міському саду. Тут же днем ​​наступного дня джаз гратимуть діти. А основні концерти, як і завжди, в Одесі прозвучать в місцевій філармонії, а у Вінниці — в концертному залі ДТРК «Вінтера». Цього року відразу на двох фестивалях виступить тільки один колектив — представник Люксембургу Dock in Absolute. Інші ж групи — з Польщі, Австрії, Німеччини, Греції, Франції, Ямайки, ПАР, Ізраїлю, Туреччини, США і України — не повторюються. У фестивальні дні в обох містах відбудуться фінали конкурсів молодих виконавців: 17 вересня в Одесі і 21 вересня — у Вінниці.
Концерти нового сезону інтернаціонального проекту Jazz kolo, де в цей раз джаз об'єднаний з хіп-хопом, пройдуть в Києві 24 і 26 вересня і в Одесі 25 вересня. Польський піаніст Кшиштоф Кобилинський (Krzysztof Kobyliński) проїде з туром по Україні. Концерти він дасть 21, 22, 24, 25 і 26 вересня в Києві, Житомирі, Івано-Франківську, Чернівцях і знову Києві.

У Київській філармонії 25 вересня, як і рік тому, прозвучить музика фаду у виконанні носіїв — музикантів з Португалії, тільки цього разу до гітаристів приєднається вокалістка Інеш Граса (Inês Graça). А в Львівській 26 вересня виступить проект американської вокалістки Лорін ТалізLaurin Talese and a Novel Idea.
 З глибоким сумом ми змушені повідомити, що припиняються концерти в «Музичному просторі МК». Найбільше ми, звичайно, будемо сумувати за «Темою з варіаціями. Live». Але офіційна позиція організаторів свідчить, що проект є не припинений, а призупинений. Таке з ним уже бувало, так що не будемо втрачати надію. І, слава богу, нам є де розважити себе, адже джаз сьогодні звучить на різних, великих і малих, відкритих (так!) і закритих, і не тільки столичних майданчиках. Уважно дивіться на всі боки і стежте за нашою афішею.

Немає коментарів: