субота, 2 листопада 2019 р.

Шість фестивалів та багато концертів в листопаді

Популярний київський колектив, виконуючий циганський джаз — Urban Gypsy — порадує мешканців обласних центрів країни своїми виступами.

Це буде вже другий великий гастрольний тур групи, минулий відбувся в лютому, і тоді програму наповнювали джазові стандарти. Зараз же буде «Джазовий Майкл Джексон». Концерти пройдуть у Львові 2 листопада, в Івано-Франківську — 3 листопада, у Вінниці — 4 листопада, в Дніпрі — 9 листопада, в Запоріжжі — 10 листопада, в Харкові — 11 листопада. У половині випадків свої зали надають місцеві філармонії. 

Не менш відомий львівський колектив Shockolad відзначить п'ятнадцятиріччя двома концертами: в рідному місті, в Оперному театрі 16 листопада і в Івано-Франківському театрі ляльок 17 листопада. За ці роки з групою виступали різні вокалістки, зараз же до неї приєднається Дана Винницька, в анонсі подій сказано, що вона стояла біля витоків проекту.
Ювілейний, десятий Kyiv Blues Fest знову буде йти в Будинку кіно, але вже два дні — 8 і 9 листопада. А 11 листопада і в цьому ж залі відбудеться перший захід найавангарднішого українського джазового фестивалю — Am I Jazz? Festival. Це буде показ документального фільму «Ryuichi Sakamoto: CODA». Власне концерти фестивалю пройдуть з 14 по 17 листопада. Як завжди, в київському «Арт-просторі „Closer“». У ці ж дні — 16 і 17 листопада — у Вінниці пройдуть концерти VI Міжнародного фестивалю саксофонної музики ім. Адольфа Сакса (Vinnytsia Adolphe Sax Festival). Заплановано й майстер-класи.Інший фестиваль, присвячений саксофону, майже в ці ж дні — з 17 по 19 листопада — пройде в Києві. Називається він «Браво, SAX!», і організатори чомусь кажуть саме про нього: «перший саксофоновий фестиваль в Україні з іменем его вінахідника — бельгійця Адольфа Сакса». Так чи інакше, концерти пройдуть в Консерваторії, в Оперної студії.
Так само 16 листопада в Миколаєві пройде XII Jazz Fest Jubilee, як зазвичай — в «Концерт-холі „Юність“». А в Києві, в Філармонії, в цей же день спільно з Київським камерним оркестром виступить піаніст Вадим Неселовський. Дуетом, зі своїм давнім другом і партнером — валторністом Аркадієм Шилклопером — він все-таки дасть спільний і поки єдиний концерт в Україні: 18 листопада в дніпропетровському культурному центрі «Менора».
Не буде в цьому році Міжнародного фестивалю імпровізаційної музики «Free Fest». Зате вперше відбудеться фестиваль Jazz Weekend, на якому виступлять суцільно зірки легкого джазу. Місце — столичний Freedom hall, час — з 21 по 23, а також 29 листопада. Концерти проекту «Джаз коло» проходять раз в два місяці, ось як раз підійшла черга. Але в малому залі палацу «Україна» їх більше не буде. У столиці інтернаціональний колектив виступить тільки в 32JazzClub, 28 листопада. Раніше, 27 листопада, в Одесі, в залі Urban Music Hall він відкриє джазовий блок фестивалю мистецтв Berlin.Odesa.Fest. Наступним на Berlin.Odesa.Jazz виступить одеське тріо Андрія Показа. Решта концертів пройде вже в грудні: 1, 6 і 7. Виступати будуть знову одеситка (хоч вона і капітально влаштувалася в Німеччині) Тамара Лукашова, а також німкені Естер Кайзер (Esther Kaiser) і Селін Рудольф (Céline Rudolph). Всі — у супроводі бендів.
Але подій набагато більше. В Одесі, в клубі «Перон №7», один концерт, 8 листопада, дасть вокалістка Ейпріл Джорні Кук (April "Journi" Cook), а гітарист Майк Льюїс Уїллер (Michael Lewis Wheeler) — два, 10 і 11 листопада. Тут же 17 листопада, після виступу на Am I Jazz? Festival, зі своїм квінтетом виступить Ілля Алабужев. Імовірно, що ці музиканти можуть з’явитися і в інших містах України, так що стежте за місцевими афішами. У Національній філармонії з Національним президентським оркестром класику і джаз зіграє 12 листопада австрійський трубач Томас Ганш (Thomas Gansch). А у цього ж дня виступатиме саксофоніст Донні МакКаслін (Donny McCaslin). У 32JazzClub 9 листопада виступить французький Hadouk Quartet, а 15 листопада — німецький дует Erik Leuthäuser & Felix Römer. Блюзмен Майк Грін (Mike Greene) після київського профільного фестивалю планує дати ще один концерт в столиці, а потім проявитися в Луцьку і Мукачево. Вже згадуване тріо Андрія Показа виступить 13 листопада на сцені Львівської філармонії.

Є ще концерти, на великих і маленьких майданчиках. Слідкуйте за нашою афішею.

Немає коментарів: