середа, 4 грудня 2019 р.

Передноворічне джазове Bezумство

Або найцікавіші джазові події грудня.


Тривають джазові події фестивалю мистецтв Berlin.Odesa.Fest. Крім концертів (про них є інформація в анонсі на листопад) він включає також майстер-класи. Але найголовніше, що в цьому році знову пройде один з найстаріших джазових фестивалів України — транскордонний і міжміський Jazz bez.

Справа в тому, що півроку тому помер його організатор і головний натхненник, політичний і культурний діяч Маркіян Іващишин. Так ось, дев'ятнадцятий фестиваль буде, в цьому році він зветься Jazz bez 2019 with Marek і проходить як і раніше паралельно в Україні та Польщі. У нас концертів більше, тому що за кордоном вони будуть тільки в Пшемишлі і Вроцлаві, а тут фестиваль прокотиться Львовом, Києвом, Тернополем, Луцьком, Рівним, Хмельницьким, Дрогобичем, Бучачем, Маріуполем, Черніговом, Сумами. Перші концерти відбудуться 6 грудня, останній — 15 грудня. Найбільше їх буде в Києві — шість, в 32JazzClub, у Львові їх буде чотири, але зали більше — перші три пройдуть в Філармонії, один — у «Дзизі». В цьому році, на відміну від минулого, web-сайт фестивалю не працює і на сайті агентства «Дзиґа» інформації про нього немає. Розклад концертів дано в об'єднаному Facebook-заході і на інфовкладці Facebook-сторінки фестивалю. Також майже всі (крім Хмельницького) зведені на сторінці заходів Facebook-сторінки фестивалю. Ми постараємося відстежити всі і внести в нашу афішу. Проте, будьте пильні — як то кажуть, «в програмі можливі зміни». Спочатку так і зараз Jazz bez позиціонувався як фестиваль імпровізаційної музики. Тим часом, справжні фанати авангардної та альтернативної музики живуть в Запоріжжі. І ось буквально поки пишуться ці рядки, там проходить концерт фрі-джазового проекту Mars Williams Presents: An Ayler Xmas. Наскільки альтернативні концерти цьогорічного «Джаз Беза» — подивимось.

А далі мова піде безпосредньо про традиційні новорічно-різдвяні концерти. Львівська «Піккардійська терція» в цьому грудні дасть тур на два міста менше торішнього: в Івано-Франківську — 17 грудня, в Луцьку — 18 грудня, в Тернополі — 21 грудня, в Чернівцях — 23 грудня. У Львові та в Києві артисти заспівають знову в січні. Інші львів'яни — LUMOS Orchestra та LeoBand Orchestra — дадуть по два концерти: перші — в Тернополі та Івано-Франківську 18 і 19 грудня, другі — в Києві та Львові 22 та 24 грудня. Оркестри начебто різні, а вокалісти у них однакові ... І програма єдина — «White Christmas».
Розвивають гастрольний успіх промоутери квартету Руслана Єгорова та Urban Gypsy (різні). Перший колектив планує за грудень виступити в семи містах, другий — в дев'яти, але у Львові — двічі. Що характерно: басист у них загальний — Микола Кістеньов. Цікаво, чи помітить публіка — грати музиканти будуть часто в одних і тих саме містах. Обов'язково новорічно-різдвяний концерт дасть інший наш відомий вокальний київський колектив — Man Sound, у столиці, 27 грудня. До речі, хлопці відзначають цього року 25-річчя.

Концертів значно більше, зимових і всепогодних. Через рік і два дні — 8 грудня — повертається до нас американська блюзвумен Бет Харт (Beth Hart). Тільки виступатиме вона не в Жовтневому палаці, а в палаці «Україна». Два концерти — 20 і 21 грудня, в Дніпрі та Одесі відповідно, дасть поки невідома нам вокалістка і теж — з США — Оніта Бун (Onita Boone). Поки один концерт в кінці місяця в столиці дасть Грегорі Бойд (Gregory Boyd), зате багато — Чак Уінслі (Chuck Wansley). Чимало буде виступів наших співвітчизників, на великих і малих майданчиках — бо час святковий. Зокрема, того ж 27 грудня, як і рік тому, в Київській філармонії зіграють дуетом піаніст В'ячеслав Новиков (Україна – Фінляндія – Естонія) і контрабасист Максим Гладецький (Україна). З джазовою програмою на теми Франца Шуберта.

Вишукуйте навколо себе паперові афіші і стежте за нашою — електронною.

Немає коментарів: