середа, 1 січня 2020 р.

Найцікавіші джазові події січня

Джазово-новорічне життя триває з подальшою інтенсивністю: концерти продовжать гриміти вже 2 січня. Це будуть Phil Whiteman project в «Джаз-клубі на Русанівці» та Old Fashioned band в Центральному будинку архітектора. Обидві площадки перебувають у столиці.

Остання локація цієї зими особливо популярна. Крім згаданого вище бенду тут кілька разів виступав в грудні і, щонайменше, двічі зіграє в січні Національний академічний духовий оркестр України. А ось у Jazz in Kiev Band разом з Лаурою Марті при тому ж організаторі (агентстві Marco Concert) концерт пройде в клубі Bel étage, 8 січня. Про всяк випадок нагадаємо, що цей колектив щомісяця виступає в київському концерт-холі Caribbean Club, і січень не стане винятком — концерт JiK тут відбудеться 28 січня.

І якраз на останньому майданчику квартет Руслана Єгорова планував концертом 4 січня закрити свій тур з різдвяною програмою. Однак, успіх колективу викликав додатковий концерт — в Харкові на 16 січня. Два додаткових концерту будуть у також неабияк поїздивших країною в грудні Urban Gypsy з вокалісткою Ольгою Чернишовою, а саме 25 січня в Дніпрі і 30 січня — у Львові. У всіх випадках це станеться на сценах місцевих філармоній.

Майже на тих самих майданчиках і поруч у часі пройдуть чергові концерти проекту Jazz Kolo: 27 січня в Caribbean Club та 28 січня у Львівській філармонії. Другий київський концерт «Джаз коло» відбудеться на вже рідний для нього сцені 32JazzClub 29 січня. У цьому турі беруть участь бразильський вокаліст і гітарист Лео Мінакс (Leo Minax), датські клавішник Стін Расмуссен (Steen Rasmussen) і барабанщик Йонас Йохансен (Jonas Johansen). На бас-гітарі як завжди Ігор Закус, Україна.
З перших днів нового року почнуться і концерти в одеському клубі «Перрон№7». 4 січня тут виступить давній знайомий — італійський блюзмен Фабіо Іоніцці (Fabio Ioanizzi), 6 січня таки доїде до малої батьківщини Тамара Лукашова, та разом зі своїм квартетом; а 12 січня співатиме також вже добре нам знайома соул-діва Інгрід Артур (Ingrid Arthur). Остання трохи раніше — 10 січня — дасть концерт в столичному клубі Bel étage.

Після дворічної перерви Україну відвідає європейська реінкарнація знаменитого біг-бенду Гленна МіллераThe World Famous Glenn Miller Orchestra directed by Wil SaldenВсесвітньо відомий оркестр Гленна Міллера під керівництвом Уіла Салдена»). Як і минулого разу, музиканти виконають різдвяну програму, знову в Жовтневому палаці і знову двічі. Але вже не за один день, а за два: 4 і 5 січня. І на жаль, в інших українських містах виступати не будуть.

Акапельний львівський септет «Піккардійська терція» не просто продовжить зимовий тур. Музиканти представлять нову новорічно-різдвяну програму, ядром якої є новий альбом — «Казка на білих лапах». У створенні його брали участь талановиті незрячі діти. Вони ж будуть виступати разом з «піккардійцями». Перший концерт відбудеться у Львові, 9 січня. Далі будуть Рівне — 12 січня, Житомир — 13 січня, Вінниця — 14 січня, Дніпро — 17 січня та Київ — 19 січня. Подробиці очікуються.

І це далеко не всі події. Більш-менш великі ми обов'язково внесемо до нашої афіші, але ви обов'язково стежте за оголошеннями в своїх населених пунктах — чудеса бувають, особливо під Новий рік і Різдво.

Немає коментарів: