вівторок, 3 березня 2020 р.

Найцікавіші джазові події березня

Тривають гастролі Circle 3 trio — колективу знаменитого басиста з США Девіда Фрізена (David Friesen). 1 березня пройшов концерт у Житомирській філармонії, 3 березня американці виступлять в Білій Церкві, в галереї «БункермузБЦ», 6 березня — у Львові, в барі Libraria, а завершиться українська частина європейського туру групи 7 березня в Києві, в 32JazzClub.
 
Тривають також міні-гастролі нашого заслуженого вокального секстету ManSound: 7 марта хлопці виступлять в Миколаєві, в ПК «Юність», і 9 березня в Одесі, в культурному центрі «Бейт гранд». А на заході країни, у Львові,  в тутешній філармонії 4 березня пройде концерт «Музика на перетині фріджаза і фольклору», що присвячений тридцятиріччю відновлення незалежності Литовської Республіки. Від Литви будуть знаменитий фріджазовий саксофоніст Пятрас Вишняускас (Petras Vyšniauskas) і широко відома на батьківщині фольклорна співачка Вероніка Повіліоніене (Veronika Povilionienė), а Українe представить авангардна вокалістка Уляна Горбачевська. На цій же сцені ж 17 березня в концерті «Тільки джаз» у супроводі місцевого камерного оркестру «Академія» зіграє колишній наш співвітчизник, а тепер — поляк Костянтин Віленський. Днем раніше, 16 березня, на сцені Львівського театру опери та балету з програмою «Все буде добре!» в супроводі свого бенду виступить українська співачка Лаура Марті.
Не в травні, як завжди, а в березні, і без заїзду до столиці пройдуть цього року гастролі грузинської співачки Ніно Катамадзе у супроводі симфонічного оркестру. 2 березня артистів буде приймати Житомир, 4 березня — Дніпро, 6 березня — Полтава, 8 березня — Запоріжжя, 9 березня — Харків, 11 березня — Вінниця, 13 березня — Черкаси, 15 березня — Чернівці.

Два зарубіжних «моноартіста» дадуть концерти на різних столичних майданчиках: перкусіоніст з США Ілай Кесслер (Eli Keszler) в Closer 7 березня і вокаліст-експериментатор з Німеччини Ерік Лайтхаузер (Erik Leuthauser) в 32JazzClub 17 березня. Трохи більше — два концерти — дасть на Україні вже відоме нам бельгійсько-люксембуржське тріо Dock In Absolute: 14 березня в Одесі, в Urban Music Hall, і 15 березня в Києві, в Caribbean Club. Також 14 березня і також — в Одесі — пройде фінал традиційного, XVI Джазового конкурсу пам'яті Ростислава Кобанченко. А IV Всеукраїнський конкурс молодих виконавців джазу «Джаз-Палітра» дислокується як і раніше в Черкасах, йти він буде з 17 по 19 березня. Прив'язаний він до XXXI фестивалю Черкаські джазові дні, який знову відбудеться в березні, а саме 19 і 20 числа, і знову — в ДК «Дружба народів». Встик — 21 і 22 березня — в Києві пройде XIX Міжнародний джазовий фестиваль «Єдність». Як завжди, в Театрі оперети. Один з учасників другого фестивалю — польський вокаліст Гжегож Карнас (Grzegorz Karnas) — дасть кілька майстер-класів (ця інформація ще не надійшла), а також зіграє зі своїми музикантами два додаткових концерти: 20 березня в київському 32JazzClub і 25 березня в Львівській філармонії.
Саме на сцені черкаського фестивалю почне свій тур Україною 20 березня інтернаціональний «Квартет Пєтухова-Євтушенко». Ядро колективу — українські піаніст Олексій Пєтухов і саксофоніст Михайло Євтушенко, на цих гастролях до них приєдналися словенський басист Миха Корен (Miha Koren) і австрійський барабанщик Клеменс Марктль (Klemens Marktl). Наступний виступ квартету відбудеться 21 березня в Дніпрі, в Bubamara Concert Hall, потім 22 березня в Харківській філармонії, 24 березня — в Одесі, в клубі «Перон №7», і, нарешті, 25 березня в Херсоні, в залі готелю «Панорама».

На жаль, в один день з фестивалем «Єдність» — 21 березня — і лише в двох кварталах від нього — на сцені столичного Будинку кіно — виступить розгорнутим складом легендарний колектив Er.J. Orchestra. З настанням весни кількість концертів відчутно збільшується, тож ми закликаємо Вас не лишати поза увагою і виступи українських музикантів, всіх перераховувати ми не бачимо сенсу, але значущі майданчики обов'язково знайдуть відображення в нашій афіші.Немає коментарів: