середа, 27 травня 2020 р.

З нагоди свого дня народження Leopolis Jazz Fest покаже в YouTube записи кількох концертів. Половина — унікальні.

Таким чином, ми зможемо дещо згладити гіркоту перенесення ювілейного, десятого фестивалю на наступний рік.

Щовечора з 4 по 7 червня працюватиме своєрідне джаз-телебачення: в строго певний час — перший концерт буде починатися о 19.00, другий — о 21.00 — будуть проходити трансляції, після чого матеріал стане недоступний. Нагадаємо, що перший фестиваль — тоді ще Alfa Jazz Fest — відбувся на самому початку літа 2011 року: 3, 4 і 5 червня. А з плином років він поступово зсувається до кінця місяця і ставав все довшим.

Програма 

4 червня, четверг
19:00 Yellowjackets (США) 2017 рік
21:00 Mario Biondi & band (Італія) 2018 рік 

5 червня, пятница
19:00 Paolo FresuRichard Galliano (Італія-Франція) 2017 рік
21:00 Chucho Valdés Quartet (Куба-США) 2017 рік 

6 червня, субота
19:00 China Moses & band (США) 2017 рік
21:00 Etienne Mbappe & the Prophets (Франція) 2019 рік 

7 червня, неділя
19:00 Stefano BollaniNapoli Trip (Італія-Франція) 2018 рік
21:00 Gordon Goodwin's Big Phat Band (США) 2017 рік

Три з восьми виступів, а саме концерт квартету Чучо Вальдеса, Чайни Мойзес з її бендом та Етьєна Мбапе з «пророками» можна було в різний час подивитися по телевізійному каналу Mezzo. Але може виявитися, що в цьому випадку нам покажуть розгорнуту програму, тому що по «Меццо» транслювалися годинні версії виступів двох останніх колективів, а ми знаємо, що сет на великій сцені «Леополіс фесту» триває не менше півтори години.

Можливість побачити інші п'ять виступів слід оцінювати як унікальну. Бо записів цілих концертів Маріо Бьондо у відкритому (та й в закритому) доступі просто немає, «Великого товстого біг-бенду Гордона Гудвіна» є, але зі звуком, записаним із залу, з неприємним луною, а дуету Паоло ФрезуРішара Гальяно немає ні в якому вигляді: ні відео, ні аудіо, ні окремими композиціями. Тоді, в 2017 році, мало відбутися виступ тріо зі знаменитою програмою «Mare Nostrum». Але піаніст Ян Лундгрен раптово захворів і ніяк не зміг бути. В результаті прозвучала інша програма, що складалася з творів Фрезу і Гальяно.

Концерт Стефано Боланьо з друзями і програмою «Неаполітанська поїздка» знайти можна, але з іншим складом. Але навіть якщо б артисти були ті ж мсамі, і композиції були б ті ж самі, все одно відмінностей було б значно більше десяти. Тому що обов'язковою частиною виступів цього артиста є артистична імпровізація. Якщо не вірите — перевірте.

Немає коментарів: