четвер, 23 липня 2020 р.

V Міжнародний джазовий фестиваль «Джаз на Дніпрі — New Story» відбудеться 8 та 9 серпня

Дивитись та слухати його можна буде як віддалено, так і безпосередньо.

За проханням організаторів ми публікуємо прес-анонс фестивалю майже без змін, оскільки непроста ситуація в країні та світі змушує бути аж надто обережними буквально з кожним словом, тож вони виписували його ретельно. Ми ж, як старі айтішники, дозволимо собі лише невеличку ремарку: терміни «онлайн» (англ. online) та «офлайн» (англ. offline), як часто буває з запозиченнями, на сьогодні несуть значення, відмінне від початкового. Бо в обчислювальній техніці коли є зв’язок з віддаленим обладнанням — це онлайн, тобто «я зараз на лінії». Коли зв’язку нема, доводиться працювати автономно — це офлайн, тобто «я зараз не на лінії». Наприклад, розбирати на комп’ютері електронну пошту, яка була отримана під час сеансу зв’язку. А якщо цей терміни вживати відносно музики, то «сприйняття офлайн» для нас означало б прослуховування аудіо- та відеозаписів з різноманітних носіїв або ж навіть вивчення партитур. А присутність на концерті — це і є онлайн, бо сприйняття відбувається безпосередньо, «у режимі реального часу». Найкраще позначення для цього випадку — «в реалі». Але терміни вже майже устоялися, тож нехай в цьому анонсі так і буде.

І ми, звичайно ж, схиляємо голови перед затятістю та впертістю організаторів фестивалю, які, незважаючи на всі перешкоди, все ж несуть джаз людям. 

Цьогоріч, у зв’язку з карантинними обмеженнями та неможливістю світових зірок прибути в Україну фестиваль підготував для глядачів ексклюзивну та різнопланову програму в онлайні, яка буде транслюватися на офіційному Youtube-каналі проєкту 8 та 9 серпня о 19.30.

9 серпня фестиваль планує традиційний концерт на Фестивальному причалі, який пройде в нових умовах дотримання санітарно-гігієнічних норм, встановлених для заходів на відкритих майданчиках.

В онлайн-програмі «Джазу на Дніпрі-2020. New Story» візьмуть участь світові зірки джазу і наші улюблені українські артисти. Крім того в прямому ефірі на запитання глядачів відповідатимуть видатні діячі міжнародного музичного бізнесу. Ведучими ефірів стануть Ярослав Лодигін та Валерія Чачибая. 

Ярослав Лодигін — співзасновник «Радіо Аристократи», меломан, кінорежисер («Дике поле»). Очолює телевізійну платформу «Суспільного ТБ». Член Європейської кіноакадемії. 

Валерія Чачибая ведуча, продюсер. Більше 10 років займається популяризацією нової музики. Створила спільно з «Британською радою в Україні» один з найперших українських музичних підкастів — The Selector. Вже більше шести років розвиває проект «Радіо Аристократи» — найпомітніше інтернет-радіо для тих, хто віддає перевагу розумному контенту.

Програма онлайн-фестивалю на 8 серпня

Відеовітання від Джекі Террассона (Францiя) та його музичний подарунок 
Бенні Грін (США) презентуватиме свій новий альбом «Benny’s Grib», який був випущений у період карантину
До 100-річчя Чарлі Паркера відбудеться відео-екскурсія у рідне місто джазової легенди — Канзас-сіті, за участю Чепту Козітані-Бакнер – президента міжнародної асоціації Jazz Sister cities та Андрія Здесенко, власника та генерального директора корпорації «Біосфера»
Zoom-бесіда про музичну журналістику, історія становлення ключових джазових видань та кар’єра відомого джазового журналіста Теда Панкена (США)
Виступ онлайн київських музикантів Дмитра Александрова та Деніса Аду – учасників «Джаз на Дніпрі-2016»
Виступ дніпровської групи — квартету Павла Сидоренка 
Ексклюзивно для фестивалю «Джаз на Дніпрі»: інтерв’ю Теда Панкена з 10-кратним володарем «Греммі» Артуро Сандовалем (США) 

Програма онлайн-фестивалю на 9 серпня

Zoom-бесіда з Андрієм Кондаковим – арт-директором «Джаза на Дніпрі» наприкінці 90-х років минулого сторіччя
Відео-екскурсія в «Інститут джазу» в Дармштадті
Виступ бенду Даніла Вінарікова (Україна)
Виступ Олександра Любченко (Україна)
Бесіда з Генеральним консулом Німеччини, доктором Штефаном Кайлем про підтримку сектору культури в період пандемії
Zoom-бесіда про кар’єру та просування творчості джазменів з ключовим джазовим Grammy-продюсером Джеффом Левенсоном (США)
Ексклюзивно для фестивалю «Джаз на Дніпрі»: інтерв’ю Теда Панкена з 3-кратною володаркою «Греммі» Ді Ді Бріджуотер (США) 

В програмі онлайн-складової фестивалю можливі зміни. Участь в онлайн-трансляції безкоштовна для глядачів та не потребує попередньої реєстрації.

Також, 9 серпня, з 18:00 до 22:00 буде проведений офлайн концерт на Фестивальному причалі. У ньому візьмуть участь представники української джазової сцени, а саме:
Біг-бенд Юрія Паламарчука 
Квінтет Юрія Біленка 
Квартет Ігора Кручиненка 
Група «Кредо» 
Юлія Мандіч 
Група «Бугі Денс»
Група Лаури Марті 

Вхід на концерт можливий тільки для 1000 людей згідно з правилами про карантинні обмеження у період епідемії. Для входу будуть створені спеціальні електронні запрошення, які можна буде завантажити за день до події. Про спосіб отримання запрошень буде повідомлено додатково. Дотримання санітарно-гігієнічних норм гарантоване. Також, для всіх поціновувачів відпочинку в форматі «просто неба» буде працювати фудкорт.

Міжнародний джазовий фестиваль «Джаз на Дніпрі-2020. New story» проводиться в рамках міської програми міста Дніпро «Культурна столиця».

Всі актуальні анонси на сторінках проєкту у соцмережах Facebook та
Instagram.

Немає коментарів: