неділя, 2 серпня 2020 р.

Джазові події серпня

Хоча карантинні обмеження, як і раніше діють, концертів стає все більше. Настільки, що ми знову припиняємо публікувати в нашій афіші більшу частину подій, організованих в кафе та ресторанах. Відзначимо, що найчастіше вони проходять на відкритих майданчиках. Але події з великою кількістю глядачів ми обов'язково охопимо.

Побіжний підрахунок показує, що в минулому серпні концертів під відкритим небом було в півтора-два рази менше. Звичайно, все буде залежати від погоди, але поки тенденція така. Причина тут у «коронакризі» — вимоги Міністерства охорони здоров'я для опенейров м'якше, ніж для «закритих приміщень». У Києві популярними і великими майданчиками для музики на свіжому повітрі є Національний ботанічний сад імені М.М.Гришка, тераса галереї «Всі. Свої. Д12 », двір комплексу на Нижньоюрківській, 31, а це і Uncovered music space, і Closer. Тривають концерти на дахах: в Дніпрі так чинить культурний центр «Менора», у Львові — !FESTrepublic. У Харкові на свіжому повітрі приймає «Арт-завод „Механіка. Інша Земля“». І навіть у Кривому Розі відбудеться традиційний концерт під відкритим небом, але не на даху готелю «Дружба», а в його дворі. Досвід вуличних заходів є навіть у філармоній, а саме — Чернігівській. І в серпні тут пройде три джазових концерти. 

Продовжить роботу в наступаючому місяці і ще одна філармонія — Київська. В її стінах відбудеться також три джазових концерти. Причому паралельно всі вони транслюватимуться в Інтернет, за гроші. Така ситуація відображена і на web-сайті цієї організації: одна афіша відноситься до концерту в залі, інша — до віддаленого перегляду. Не переплутайте.

Погрожують концертами в серпні і фестивалі. Перший і найбільш ймовірний — «Джаз на Дніпрі». Його сама онлайнова частина — безпосереднє виступ артистів перед глядачами — відбудеться під відкритим небом 9 серпня на «Фестивальному причалі». Вхід буде безкоштовним, реєстрація для отримання запрошень (їх 1000 штук) розпочнеться напередодні. Паралельно і днем ​​раніше йтимуть концертні та освітні передачі на Youtube-каналі фестивалю. Подробиці є в нашому спеціальному анонсі. 

А ще дуже ймовірні такі фестивалі: в Києві — Bouquet Kyiv Stage, в Миколаєві — River Jazz Fest, в Запоріжжі — Zaporizhzhia Jazzy і Art Jazz — в Рівне-Луцьку. Все, крім останнього, десь гаприкінці десятих — початку двадцятих. Західноукраїнський планується на кінець місяця. І він, і столичний намічені на свої звичайні дати. Дніпропетровський фестиваль змістився з другої третини липня, запорізький взагалі зазвичай проходить навесні, миколаївський буде вперше. 

Організатори дуже обережні в своїх заявах, інформації майже немає. Бо керівництво на місцях, як показує і новітній досвід, поводиться вкрай непередбачувано. Ось вони навіть вітають який-небудь фестиваль або ярмарок, з дотриманням всіх норм, але раптом буквально напередодні події забороняють його. Навіть в регіоні з низькою захворюваністю. Так, наприклад, було з недавнім «Фестивалем сиру і вина» в Умані. Але він все-таки відбувся. Нам же залишається розраховувати на краще, уважно стежити за анонсами і нашої афішею.

Немає коментарів: