понеділок, 2 листопада 2020 р.

Джазові події листопадаНезважаючи ні на що концертне життя все ж триває.

На відкритому повітрі музичних заходів уже немає, бо — холодно та вогко, а криті зали повинні бути заповнені не більше, ніж наполовину, причому квадратно-гніздовим методом: кожні два-три крісла в шаховому порядку повинні бути порожні. Все частіше в разі невеликого залу або навіть великого, але з передбачуваним аншлагом, організатори застосовують хід, коли концертів проводять два поспіль, а квитки продаються через ряд: парні — на один концерт, непарні — на інший.

Так, наприклад, чинить Київська філармонія для дитячих абонементів: перший захід проводиться о 12:00, другий — о 15:00. Так було і з першим концертом українського туру відомого джазового проекту дуже відомого російського рокера Андрія МакаревичаYO5, який пройшов 30 жовтня в Вінниці. І один з наступних його концертів буде робитися за тією ж схемою.

Взагалі, з анонсами цих гастролей в Інтернет (як в Web, так і в соціальних мережах) плутанина. За деякими днях концерти повинні були б проходити одночасно в різних обласних центрах! Ми витратили час, відсікли неправильні варіанти, а правильні визначили шляхом порівняння анонсів виступів на офіційному web-сайті Андрія Макаревича, анонсів в мережі Facebook і онлайн-сервісах з продажу квитків, і остаточно — шляхом спілкування з директором проекту. Отже, станом на 2 листопада YO5 виступить сьогодні в Луцьку, двічі — о 17: 00 та 20:00, та 7 листопада в Києві. Тут відбудеться лише один концерт. Інші переносяться на нові дати.

Відвідає Україну і ще один закордонний гість, і дасть чотири концерти, щоправда, не залишаючи Одеси: вже добре відома нам вокалістка Інгрід Артур (Ingrid Arthur). У супроводі українських артистів вона виступить 7,8, 10 і 11 листопада в клубі «Перон №7».

На жаль, переноситься на наступний рік вінницький VII Міжнародний фестиваль саксофонів музики ім. Адольфа Сакса (Vinnytsia Adolphe Sax Festival). Не буде в листопаді і миколаївського XIII Jazz Fest Jubilee. Про столичний фестиваль імпровізаційної музики Free Fest говорити просто незручно — він і раніше не щороку проходив. А ось один з найбільш своєрідних фестивалів, київський Am I Jazz? Festival, поки заявив лише про відсутність іноземних гостей. Це поки вся інформація від організаторів, ми будемо стежити за новинами. UPD. XIII джазовий фестиваль Jubilee буде одноденним — відбудеться 8 листопада. Беруть участь два місцевих колективи — Performance Big Band (джазовий) і Ars Nova (академічний, камерний). Am I Jazz? Festival же ж з 11 по 15 листопада кожен день буде траслювати в Youtube виступи українських музикантів.

Але відбудеться також цілком традиційний «Парад біг-бендів». У цьому році він юніорський, беруть участь два дитячих колективу: київський Viкtor Basiuk orchestra і криворізький (а як же!) Gig band. Концерт відбудеться 29 листопада в Національній філармонії.

Вперше пройде Всеукраїнський конкурс естрадно-джазового мистецтва Soloviov Art Jazz. Як і всі в останньому півріччі — віддалено. Обмежень за віком немає, розбиття по категоріям є, внесок невеликий. Тут його положення, а тут — заявка на участь. Матеріали приймаються до 23 листопада. Дерзайте.

А також дотримуйтеся дистанції і мийте частіше руки. І слідкуйте за нашею афішею.

Немає коментарів: