неділя, 11 липня 2021 р.

Міжнародний джазовий фестиваль «Єдність» повертається


Це найстаріший із досі існуючих київських фестивалів: йому дев’ятнадцять років і він проходив вже вісімнадцять разів. Лише один рік, найперш та найбільш ковідний, він пропустив.

Зазвичай концерти проходили ввечері других п’ятниці-суботи березня. І лише одного разу він був одноденним. Цього року він також триватиме лише один вечір, у суботу, 17 липня. Як не вийшло весною, нехай буде влітку. І він таки лишається міжнародним.

По-перше, такими будить гості з Литви, країни, яка, імовірно, постачала після України найбільше артистів для «Єдності». І завжди вони були на високому рівні. Як і цього разу, ви можете пересвідчитись, бо виступить тріо «Лабутіс/Неда/Баніс». Зразки їх творчості легко знайти у Мережі. Ще одним майже іноземним виконавцем можна вважати майже постійну учасницю фестивалю — вокалістку Марію Видренко. Спочатку вона була вундеркіндом, та з кожним роком ставала все більш зрілим артистом. Зараз вона навчається у Британії, тож деякою мірою її можна вважати представником Альбіону. А співатиме вона у колективі під керуванням музиканта, який точно виступав на кожному фестивалі, у групі або ж наодинці. Це відомий київський піаніст та композитор Володимир Соляник, а його група цього року — «Київ Арт Ансамбль».

Так, іноземних артистів буде небагато, але буде чимало оригінальних складів. Так, Eclectic Sound Orchestra під керівництвом Сергія Лихоманенка виконає спеціально написану до XIX Міжнародного джазового фестивалю «Єдність» композитором Владом Солодовніковим п’єсу «Джаз органум», де з оркестром гратимуть два органи. З ще одним відомим київським піаністом В’ячеславом Полянським виступить не менш відомий степіст Володимир Шпудейко. А розпочнуть вечір семеро юних барабанщиків у складі гурту «Браво, Поділ!» під керуванням Тараса Мельниченка. Закриватимуть же фестиваль одні з найбільш оригінальних та активних музикантів української сцени — брати Радзецькі зі своїм цього разу квартетом, який зветься досить очікувано — Radz.

Ой, незвична не лише дата фестивалю, але й локація. Цього року це буде концертний зал Bel étage. Приходьте.

Немає коментарів: